Прихильники здорового способу життя часто чують історії про людей, які все життя палили, не займалися спортом, але все ж дожили до ста років. Такі випадки, однак, є винятком, і багатьом з цих рідкісних щасливців просто пощастило мати більш сильний організм від природи.
До таких висновків прийшли співробітники британського Університету Брайтона, повідомляє видання The Guardian.
Дві теорії, які пояснюють довголіття
- Теорія №1: Везіння
- Люди, яким вдалося досягти ста і більше років, незважаючи на їхні не найздоровіші звички, просто щасливчики. Учені не радять спиратися на досвід таких довгожителів і вірити, що відмова від спорту, здорового харчування та захоплення шкідливими звичками нібито не впливають на тривалість життя.
- Теорія №2: Генетика
- Довголіття таких людей може пояснюватися природною витривалістю організму, яка передається генетично. Цей фактор виключає теорію “везіння”. Зокрема, дослідники зазначають, що багато таких «щасливчиків» мало займаються спортом, вживають нездорову їжу, а також палять.
Що стосується впливу позитивного настрою на довголіття, то ця теорія пояснюється тим, що всі здорові люди зазвичай більш оптимістично дивляться на життя.
Ці висновки підкреслюють, що здоровий спосіб життя все ж відіграє ключову роль у тривалості життя, а виключення є лише рідкісними випадками, пов’язаними з індивідуальними особливостями організму.