П’ятниця, 22 Листопада

Дослідники зі Стенфордського університету розробили функціональні ліки від діабету у мишей, створивши свого роду гібридну імунну систестему.

У пацієнтів з діабетом 1 типу імунна система помилково починає атакувати острівцеві клітини підшлункової залози, які відповідають за вироблення інсуліну. Без необхідного рівня цього життєво важливого гормону рівень глюкози в крові не може регулюватися самостійно, що вимагає від пацієнтів регулярного контролю рівня та відповідних ін’єкцій інсуліну.

Одним із способів лікування є заміна пошкоджених острівцевих клітин новими, отриманими від донора. Цей метод виявився багатообіцяючим у попередніх випробуваннях на людях, але має один недолік, характерний для трансплантації – імунна система реципієнта розпізнає клітини як чужорідні і атакує їх. З цим, у свою чергу, можна впоратися за допомогою ліків, що пригнічують імунну систему, але тоді пацієнт стає вразливим до інфекцій.

У новому дослідженні вчені Стенфорда вивчили метод створення гібридної імунної системи, що складається з клітин донора і реципієнта. Спочатку необхідно послабити імунну систему господаря.

Після тимчасового ослаблення імунної системи команда вводить стовбурові клітини крові донора, які поселяються в кістковому мозку реципієнта та починають виробляти власні імунні клітини. Тим часом стволові клітини господаря відновлюються і теж приступають до роботи, виробляючи гібридну імунну систему. Це утримує її від нападу на пересаджені острівцеві клітини, дозволяючи їй одночасно боротися з інфекціями.

Команда перевірила цю ідею на мишах-діабетиках та виявила, що тварини змогли підтримувати нормальний рівень глюкози в крові протягом усього дослідження, яке тривало понад 100 днів.

Exit mobile version