П’ятниця, 20 Вересня

Відомо, що алкоголь завдає шкоди організму, негативно впливаючи на печінку, серцево-судинну систему та роботу мозку. Однак нові дослідження показали, що вплив алкоголю на мозок може бути ще більш серйозним, ніж вважалося раніше.

Згідно з останніми дослідженнями, результати яких опубліковані в журналі Nature Metabolism, алкоголь має безпосередній негативний вплив на мозок, зокрема на ділянки, відповідальні за координацію, емоції, контроль імпульсів та прийняття рішень.

Алкоголь метаболізується в організмі і перетворюється на ацетальдегід, який спричиняє такі ефекти, як нерозбірлива мова та проблеми з координацією. Під впливом ферменту ALDH2 ацетальдегід далі перетворюється на ацетат.

В ході експериментів на гризунах, коли вчені видалили фермент ALDH2, миші стали менш чутливими до порушень у роботі мозку, викликаних алкоголем. Це дало підстави вченим дійти висновку, що алкоголь чинить прямий вплив на мозок, який є більш шкідливим, ніж вважалося раніше.

Крім того, нове дослідження показало, що ацетат, який раніше вважався безпечним метаболітом алкоголю, також шкідливий для мозку. Ці нові дані підкреслюють ще більшу небезпеку споживання алкоголю для здоров’я мозку, ніж передбачалося раніше.

Exit mobile version