Команда вчених із Університету Бригама Янга у США виявила оптимальний режим харчування. Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі Cell Metabolism, пізніший прийом їжі істотно впливає на рівень голоду.
У ході роботи фахівці відібрали 16 учасників із надмірною вагою, яких попросили їсти одні й ті самі страви, проте перша група їла на початку дня, а друга — на чотири години пізніше. Наприклад, випробувані з першої вибірки їли о дев’ятій годині ранку, о годині дня та о п’ятій вечора, а з другої — о першій годині дня, п’ять і дев’ять вечора.
Добровольці також реєстрували час свого голоду та апетиту. Крім того, у них взяли аналізи крові, зразки жирової тканини, заміряли їх температуру та витрати енергії. Виявилося, що пізніший прийом їжі більш ніж удвічі збільшив ймовірність голоду через зниження гормону лептину, що відповідає за ситість. Водночас медичні дослідження показали, що учасники з другої групи мали більш виражене збільшення жиру, а також повільніше спалювання калорій (приблизно на 60 калорій менше).