П’ятниця, 20 Вересня

За статистикою, кожна третя людина на Землі періодично страждає від проблем зі сном. Найчастіше це люди похилого віку — позначаються вікові зміни та різні хронічні захворювання. Але від безсоння також не застраховані чоловіки, жінки та навіть діти. Найчастіша причина – це сильний стрес або надто насичений день. Не варто виключати і збитий режим, неправильне харчування та проблеми зі здоров’ям.

Багатьом відомо, що від безсоння може врятувати мелатонін. Його так і називають – “гормон сну”. Його максимальний рівень в організмі досягається в період з півночі до 5 ранку з піком о 2 годині ночі. Найбільша кількість цього гормону у крові у дітей, тому немовлята так багато сплять.

Але крім мелатоніну, вам також може допомогти вітамін В12, впевнені лікарі. Справа в тому, що він підтримує нормальний метаболізм вашого тіла, що чудово допомагає правильно підготуватися до сну.

— Ми часто забуваємо, що для здорового сну, нормальної роботи кишечника або красивої шкіри нам необхідні вітаміни. Щодо В12, то він точно стоїть у перших рядах, — кажуть вчені.

Експерти з Оксфордської академії провели дослідження: пацієнтам, які багато років страждали на порушення сну, стали додатково давати вітамін В12. Одна з піддослідних – 15-річна дівчинка, яка ніяк не могла налагодити режим сну через проблеми зі здоров’ям. Ще один учасник — 55-річний чоловік, який страждає на синдром затримки фази сну. І дівчинці, і чоловікові добавка допомогла.

— Після введення вітаміну B12 у добовій дозі режим ритму сну та неспання покращився. Терапевтичний ефект тривав понад півроку, доки тривала терапія, — коментують вчені випадок чоловіка.

Важливо: вітаміни може призначати лише лікар! Якщо пити їх безконтрольно, то ситуація може не покращити, а навіть посилитися.

Де шукати вітамін В12

Якщо йдеться не про синтетичні вітаміни, то можна включити до свого раціону продукти, багаті на В12. Чемпіони з вмісту вітаміну – це морепродукти та субпродукти.

Крім цього, на цей вітамін багаті:

  • м’ясо (особливо яловичина);
  • риба (форель, тунець, короп, окунь, сардини);
  • молоко;
  • яйця;
  • сир;
  • сметана, натуральний йогурт;
  • червона ікра;
  • печінка;
  • сир.

Якщо ви розумієте, що безсоння мучить вас постійно, то тут уже треба звернутися до сомнолога – фахівець визначить точну причину. Можна розпочати і з терапевта, щоб лікар призначив вам усі необхідні аналізи та прописав терапію.

Exit mobile version