Четвер, 2 Травня

Фахівці з Кембриджського університету виявили можливу причину того, що люди, які приймають антидепресанти, майже не відчувають емоцій. Швидше за все вона полягає в тому, що ці препарати знижують чутливість їх мозку до винагороди.

Національна служба охорони здоров’я Великобританії зазначає, що у 2022 році понад 8 мільйонів британців отримували антидепресанти. Найпоширенішими серед них були селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Вони підвищують рівень серотоніну, який впливає на емоції, настрій, сон людини.

Також 40-60% людей, які приймають антидепресанти, скаржаться на емоційне притуплення. Тобто, вони більше не можуть відчувати радість, задоволення так, як вони звикли.

У ході одного дослідження стало ясно, що препарати на кшталт есциталопраму впливають на здатність людей вчитися на зворотному зв’язку, який вони одержують від навколишнього середовища та від дій. Також ці ліки вплинули на здатність пацієнтів реагувати на винагороду.

Виходить, що антидепресанти працюють таким чином, що позбавляють частини емоційного болю, з яким стикаються люди з депресією. Але через це вони позбавляються також можливості повною мірою відчувати задоволення.

Exit mobile version