Субота, 23 Листопада

Результати недавнього дослідження, проведеного фахівцями з Університету Суррея, хвороба Паркінсона може початися не в мозку, а в кишечнику. Причому у пацієнтів із цією хворобою 30% кишкових бактерій відрізнялися від бактерій тих, хто не страждав на хворобу Паркінсона.

Хвороба Паркінсона – це прогресуюче захворювання, при якому протягом кількох років поступово уражаються області головного мозку. А ліків від цієї хвороби зараз немає.

Під час нового дослідження доктор Деміркан разом із колегами вивчили інформацію про 724 людей. Після аналізу зразків фекалій учасників дослідження стало зрозуміло, що гени, бактерії, біологічні шляхи в кишечнику у людей із хворобою Паркінсона відрізнялися більш ніж на 30%.

Наприклад, одне з таких відмінностей пов’язані з бактеріями Bifidobacterium dentium. Вони можуть призводити до розвитку анаеробних інфекцій. Вчені з’ясували, що B. dentium у калі людей із хворобою Паркінсона було більше у сім разів.

Також експерти виявили, що в учасників, які страждають на хворобу Паркінсона, кількість бактерій виду Roseburia intestinalis зменшилася в 7,5 разів. Відомо, що подібні бактерії зустрічаються зазвичай лише у здоровому кишечнику.

Крім того, у пацієнтів з хворобою Паркінсона виявилося дуже багато бактерій Escherichia coli, Klebsiella pneumonia та Klebsiella quasipneumoniae. Ці бактерії призводять до розвитку інфекційних процесів у організмі.

Усі результати проведеного дослідження було опубліковано у Nature Communications.

Exit mobile version