П’ятниця, 22 Листопада

Щоб якомога довше залишатися здоровими, треба дотримуватися простих і давно відомих всім правил: висипатися, стежити за гігієною, правильно харчуватися, бути фізично активним, постійно дізнаватися щось нове, пити чисту воду в достатній кількості. Якщо докладно роз’яснювати кожну з цих аксіом, то обов’язково дійдемо ще однієї: щодня ретельно чистити зуби.

Так, гігієна ротової порожнини — це важливий пункт, від якого залежить наше здоров’я. І мова не лише про зуби та ясна. Справа в тому, що у роті у нас живуть мільйони бактерій. Завдяки тому, що там волого, тепло і повно їжі, вони чудово почуваються і ще краще розмножуються. Якщо станеться найменша травма, наприклад прикушування язика, вся ця гора дружно вирушить у кровотік.

Вчені вирішили провести дослідження, в якому вивчали, як сильно можуть нашкодити організму бактерії, що скупчилися в роті. Результати їх здивували: виявляється, якщо погано чистити зуби та язик, то мікроорганізми можуть спричинити серйозні ускладнення, у тому числі й абсцес мозку.

Команда вчених з Університету та університетської лікарні Плімута (Великобританія) вивчила медичні карти 87 пацієнтів, які надійшли до лікарні з абсцесами головного мозку. Дослідники також запросили мікробіологічний аналіз, який показував, скільки бактерій знаходиться в роті у піддослідних.

З’ясувалося, що у 52 учасників, яким так і не змогли встановити причину появи абсцесу, кількість небезпечних бактерій у роті була перевищена втричі. Йдеться про Streptococcus anginosus — бактерії, які можуть призвести до фарингіту, інфекцій внутрішніх органів: мозку, легень та печінки.

— Наше дослідження доводить, як важливо стежити за гігієною ротової порожнини, щодня чистити зуби, користуватися зубними нитками, відвідувати стоматолога. Адже якби у цих хворих не було такої великої кількості бактерій у роті, можливо, важких наслідків вдалося б уникнути, — каже доктор Холлі Рой, одна з авторів дослідження.

Абсцеси є заповнені гноєм порожнини в тканинах. Постраждале місце набрякає, болить, у людини піднімається температура.

— Малоймовірно, що абсцес пройде сам собою. Однак якщо лікар розпізнає і спорожнить його на ранній стадії, він зазвичай гоїться без наслідків. Це стає проблематичним, коли абсцес вражає органи, які погано регенеруються, наприклад, мозок. Тіло не може легко замінити зруйновані нервові клітини. Так як певні області мозку специфічно контролюють окремі ділянки тіла, залежно від локалізації фурункули можуть викликати збої, паралічі, провали в пам’яті чи інші проблеми, розповів лікар.

Якщо захворювання не лікувати, інфекція може поширитись по всьому тілу, розвиваючи небезпечне та потенційно небезпечне для життя зараження крові (сепсис). 

Exit mobile version