Субота, 23 Листопада

Як звичка пити спиртне впливає розвиток деменції? На це запитання спробували відповісти австралійські дослідники з Університету Нового Південного Уельсу. Вони вивчили 15 досліджень на цю тему, проаналізувавши показники недоумства у 25 000 осіб віком від 60 років. Жоден з них не мав деменції на початку дослідження.

Усіх піддослідних розділили п’ять груп:

  1. непитущі,
  2. вживають спиртне рідко – не більше 1,3 г спирту на день,
  3. помірно п’ють – до 25 г (стопка горілки на день або келих вина),
  4. постійно випивають алкоголь – до 45 г на день,
  5. сильно п’ють – понад 45 г (склянка міцного спиртного).

Для розуміння – у келиху вина приблизно 18 г спирту, у банці пива – 16 г, у чарці горілки – 10-15 г спирту.

Несподіваний висновок

В результаті дослідження у 2124 осіб було діагностовано деменцію. Виявилося, що ризик її розвитку був нижчим зовсім не у непитущів, а у тих, хто випиває спиртне час від часу, тобто у людей із 2 та 3 груп — на 22%, пише видання Everning Standart.

– Помірне вживання алкоголю пов’язане з нижчим ризиком розвитку деменції порівняно з утриманням від спиртного протягом усього життя, – заявила для журналу Addiction дослідник Луїза М’ютон з Університету Нового Південного Уельсу.

Помітне зниження ризиків також спостерігалося в учасників, які пили саме пиво, але експерти, які брали участь у дослідженні, застерігли від надмірного вживання.

Вчені також попереджають, що результати дослідження варто оцінювати з поправкою на те, що його учасники самі повідомили про споживання алкоголю, а часто люди схильні недооцінювати, скільки спиртного вони п’ють насправді.

За рекомендацією ВООЗ, чоловікам та жінкам варто уникати вживання алкоголю понад 14 одиниць на тиждень. Це еквівалентно шести банкам пива або 10 невеликим келихам вина. Потенційні ризики для здоров’я – розвиток захворювань печінки, раку та хвороб серця.

Важливо не що, а скільки

Лікар Луїза М’ютон попередила, що результати дослідження не повинні спонукати людей, схильних до ризику деменції пити більше алкоголю. Передбачається, що навіть низькі рівні вживання алкоголю пов’язані із погіршенням здоров’я мозку, сказала вона.

— Останні дослідження щодо зв’язку вживання алкоголю та деменції також доводили, що надмірне вживання алкоголю, а також відмова від алкоголю, мабуть, пов’язані з вищим ризиком розвитку деменції, — так прокоментувала висновки австралійців доктор Сара Імарісіо, керівник відділу досліджень хвороби Альц Великобританії.

Exit mobile version