Неділя, 19 Травня

У понеділок Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що розробляє новий список першочергових патогенів, які можуть спровокувати пандемії чи спалахи, і за якими слід ретельно спостерігати.

У ВООЗ заявили, що метою було оновити список, який використовується для керівництва глобальними дослідженнями та розробками (НДДКР) та інвестиціями, особливо у вакцини, тести та лікування.

У рамках цього процесу, який розпочався в п’ятницю, агентство охорони здоров’я ООН збирає понад 300 вчених, щоб розглянути докази щодо більш ніж 25 родин вірусів і бактерій.

Вони також розглянуть так звану «хворобу Х» – невідомий збудник, який може викликати серйозну міжнародну епідемію.

«Націлювання на пріоритетні патогени та родини вірусів для дослідження та розробки контрзаходів має важливе значення для швидкої та ефективної відповіді на епідемію та пандемію », — сказав директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Раян.

«Без значних інвестицій у дослідження та розробки до пандемії COVID-19 було б неможливо розробити безпечні та ефективні вакцини в рекордно короткий термін».

Список вперше був опублікований у 2017 році

Наразі він включає COVID-19, вірусну хворобу Ебола та Марбургську хворобу, лихоманку Ласса, Близькосхідний респіраторний синдром (MERS) і важкий гострий респіраторний синдром (SARS), Ніпу, Зіку та Хворобу X.

Для кожного збудника, визначеного як пріоритетний, експерти точно визначать прогалини в знаннях і пріоритети дослідження.

Потім можна скласти бажані специфікації для вакцин, лікування та діагностичних тестів.

Також докладаються зусилля для сприяння проведенню клінічних випробувань для розробки таких інструментів, а також розглядаються зусилля щодо посилення регуляторного та етичного контролю.

Повідомляється, що переглянутий список буде опубліковано до квітня 2023 року.

Пандемічний договір

Сесії щодо загрози патогенів відбуваються в той час, коли ВООЗ готується до наступного раунду переговорів щодо угоди про пандемію.

Міжурядовий орган переговорів прокладає шлях до глобальної угоди, яка зрештою могла б регулювати те, як країни готуються до майбутніх загроз пандемії та реагують на них.

Вони повинні зустрітися в Женеві з 5 по 7 грудня на третій зустрічі для розробки та узгодження конвенції ВООЗ або іншої міжнародної угоди щодо готовності до пандемії та реагування на неї.

Звіт про прогрес буде представлено державам-членам ВООЗ наступного року, а остаточні результати будуть представлені на розгляд у 2024 році.

Початковий проект тексту для грудневої зустрічі з’явився минулого тижня.

Панель для Глобальної конвенції громадського здоров’я, незалежна коаліція державних діячів і лідерів охорони здоров’я, заявила, що проект не зайшов достатньо далеко, незважаючи на яскраві плями.

У понеділок комісія заявила, що потрібно зробити більше для встановлення відповідальності та чітких часових рамок для попередження та реагування, щоб уникнути згубних наслідків у разі виникнення спалаху.

«Після виявлення спалаху часто є кілька критичних годин, щоб повідомити про це, оцінити та вжити заходів, щоб зупинити поширення захворювання, перш ніж воно стане практично нестримним», — йдеться в заяві комісії.

«Поточний проект не йде настільки далеко, щоб вказати на терміновість, необхідну або для підготовки до хвороби X або відомих патогенів, або для реагування на ранній стадії», — йдеться в повідомленні.

«Починаючи з грудня 2019 року, коли інформація про новий коронавірус була прихована, до кількох країн, які застосовували підхід «почекати і подивитися», коли вперше було повідомлено про випадки COVID-19. Ми бачили згубні наслідки бездіяльності на початку».

Exit mobile version