П’ятниця, 20 Вересня

Нове дослідження показало, що цукор може сприяти розвитку метаболічних захворювань, таких як діабет, викликаючи порушення у мікробіомі кишечника та ожиріння.

Нові результати також показують, як певні кишкові бактерії можуть захищати від шкідливого впливу дієти з високим вмістом жирів, і як дієтичний цукор може порушити ці захисні механізми.

У новому дослідженні вчені спочатку вивчили, як дієта з високим вмістом жиру та цукру впливає на мікробіом мишей, звернувши увагу на особливий вид імунних клітин. Називаються Th17, ці імунні клітини є спеціалізованим підмножиною Т-клітин, які допомагають захистити кишечник від певних патогенних бактерій. Низький рівень клітин Th17 був пов’язаний з метаболічними захворюваннями та запальними станами.

Що ж сталося з клітинами Th17 у кишечнику мишей, яких годували дієтою з високим вмістом жиру та цукру? У тварин швидко розвивалися деякі ознаки метаболічного захворювання (збільшення ваги, непереносимість глюкози), а також спостерігалося зменшення кількості клітин Th17 у кишечнику.

Дослідники також виявили, що зниження рівня Th17 пов’язане із змінами мікробіома кишечника, спричиненими дієтою. Бактерії, що сприяють розвитку Th17, були замінені іншими видами кишкових бактерій. І саме цукор, зокрема, збільшував популяцію шкідливих кишкових бактерій, які зрештою знижували рівень Th17.

За словами авторів роботи, доки у тварин зберігався високий рівень кишкових бактерій, відомих як стимулюючі Th17, жирна дієта не призводила до негативних метаболічних наслідків. Однак будь-які метаболічні переваги, отримані в результаті виключення цукру з раціону мишей, були очевидні лише у присутності кишкових бактерій, що стимулюють Th17. Без цього конкретного мікробного складу тварини на скоригованій дієті з високим вмістом жиру та низьким вмістом цукру, як і раніше, набирали вагу і розвивали метаболічний синдром.

“Це свідчить про те, що деякі популярні дієтичні заходи, такі як мінімізація цукру, можуть працювати лише у людей, які мають певні популяції бактерій у своїй мікробіоті”, – додали автори роботи

Exit mobile version