Субота, 23 Листопада

Сьогодні існує велика кількість доказів користі ходьби. Вона допомагає покращити стан мозку, підтримує здоров’я серця, дозволяє жити довше. За словами директора відділення профілактичної кардіології та кардіореабілітації в лікарні Бомонт у Ройал-Оук (США) Баррі Франкліна, ходьба може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, зменшує кількість жиру, знижує цукор, покращує ліпідний профіль, а також сприяє зменшенню симптомів хронічного стресу.

Доктор Феліпе Лобело, директор Центру глобальних досліджень та співробітництва Університету Еморі в галузі медицини в Атланті (США), додає, що для того, щоб ходьба була ефективною, потрібно враховувати три параметри: частоту, тривалість та інтенсивність.

Що стосується тривалості та частоти тренувань, то це може бути 150 хвилин протягом усього тижня. Крім того, Франклін підкреслює, що можна цей час розділяти: наприклад, ходити п’ять разів на тиждень по півгодини або ж по 5, 10, 15 хвилин стільки разів на тиждень, скільки потрібно.

Взагалі, як зазначає доктор Лобело, чим більше ви рухаєтеся, тим краще. Дослідження, результати якого було опубліковано в журналі The Lancet у 2011 році, показало, що 15 хвилин легких вправ щодня здатні на 14 відсотків у середньому знизити ризик смерті від будь-якої причини протягом восьми років. Інше дослідження, опубліковане в 2021 році в Stroke, продемонструвало, що ті, хто мало рухається протягом восьми і більше годин на день, у сім разів більше схильні до ризику інсульту (у порівнянні з більш активними людьми, які сидять менше чотирьох годин на день).

Якщо говорити про кількість кроків, то згідно з дослідженням JAMA Network Open, при проходженні щодня не менше 7 тисяч кроків ризик смерті знижується на 50-70 відсотків.

Результати дослідження, опублікованого в British Journal of Sports Medicine в 2018, свідчать про те, що при швидкій ходьбі ймовірність смерті в цілому стає на 24 відсотки меншою. У той же час, згідно з даними, опублікованими в PLOS One, занадто довга прогулянка (понад 24 хвилини) довжиною в од1,6 км) підвищує ризик смерті від хвороб серця, деменції та інших причин.

Доктор Франклін каже, що найкраща швидкість при ходьбі – це більше трьох миль на годину (4,8 км/год). Це дозволить зробити прогулянку максимально ефективною. Також можна отримати ті ж переваги від ходьби, якщо йти зі швидкістю дві милі на годину (3,2 км/год), але підніматися в гору.

Exit mobile version