Субота, 23 Листопада

Навіщо полоскати содою зуби

Це прекрасний засіб для зняття гострого і раптового болю. Він дозволить перечекати час до походу до дантиста. Сода має антибактеріальні та знезаражувальні властивості, усуває всі хвороботворні бактерії на слизовій оболонці порожнини рота. Тому полоскання показані у тому числі після видалення зуба, вони допоможуть запобігти попаданню інфекції в лунку та розвитку можливих ускладнень.

Допоможе вона, якщо турбує не сам зуб, а запалені ясна навколо нього, оскільки сода здатна знімати набряклість тканин.

Також слабкий розчин соди можна використовувати протягом дня для підтримки гігієни у роті. Чищення зубів після кожного прийому їжі негативно позначиться на стані емалі, а розчин чудово видалить залишки їжі і запобігає утворенню нальоту.

Сода має ще одну властивість — відбілюючу. Її можна використовувати для освітлення зубів. Але при надто частому вживанні вона може витончити емаль, тому, перш ніж вдаватися до такого методу, потрібно порадитися зі стоматологом, можливо, він запропонує більш щадний засіб.

Як полоскати зуби содою

Розчин готується у наступних пропорціях:

  • склянка теплої кип’яченої води;
  • чайна ложка соди.

Щоб посилити антибактеріальну властивість розчину, можна додати до нього звичайну кухонну сіль у кількості не більше половини чайної ложки. З цією ж метою можливе додавання крапельки йоду. Вода має бути теплою, гаряча лише посилить біль.

Полоскати зуби содою потрібно ретельно. Одне полоскання повинне займати 15-20 секунд, а вся процедура – ​​не менше 5 хвилин. В цьому випадку ефект буде максимальним.

Чи можна використовувати полоскання із содою при захворюваннях ясен? Щоб не завдати шкоди, краще проконсультуватися з дантистом.

Якщо лікар призначив полоскання після видалення зуба, потрібно робити це обережно. Головне – не вимити з лунки потік крові, який захищає її від проникнення інфекції, інакше може розвинутися альвеоліт – запалення зубної лунки.

Потрібно пам’ятати, що сода не є самостійним методом лікування зубного болю, а лише допомагає зняти його. Обійтися без візиту до стоматолога в жодному разі не вийде.

Exit mobile version