Субота, 4 Травня

В останні роки кокосова олія безперечно перестала бути екзотичним продуктом: її можна знайти в багатьох супермаркетах, замовити онлайн.

Чи знаєте ви, чому ця олія взагалі стала такою популярною? Весь секрет у її багатофункціональності. Ось лише кілька корисних властивостей кокосової олії, дізнавшись про які, ви точно замислитеся, чи не прикупити баночку.

Допоможе скинути зайву вагу

Звучить на перший погляд як мінімум незвично: як же це така жирна олія може допомогти у боротьбі із зайвими кілограмами? Проте саме такого висновку дійшли вчені: з’ясувалося, що тригліцериди із середнього довгого ланцюга — тобто саме той тип жиру, що є в кокосовій олії, — допомагають знизити вагу. Інформація про це була опублікована в журналі Академії харчування та дієтології.

А ще кокосова олія допомагає перемогти почуття голоду. Результати дослідження, оприлюднені в Американському журналі клінічного харчування, доводять: якщо з’їсти страву з кокосовою олією на сніданок, під час обіду голод буде не таким сильним — і калорій у результаті споживатимеш менше.

Допоможе збалансувати гормональний фон

У кокосовій олії є дуже важлива для балансу гормонів лауринова кислота. Філіппінські вчені з’ясували, що завдяки цьому кокосова олія позитивно впливає на рівень естрогенів, так що на цей продукт безперечно варто звернути увагу жінкам у період менопаузи.

Захистить від карієсу

Якщо хочете чогось солодкого, але боїтеся за зуби, можете сміливо ласувати кокосовою олією. Впливу цього продукту на зуби присвячено дослідження, оприлюднене в Журналі Міжнародного товариства профілактичної та суспільної стоматології. Автори роботи з’ясували, що кокосова олія допомагає знизити кількість бактерій, що викликають карієс, так само ефективно, як і засоби для полоскання рота з хлоргексидином. Такий висновок зробили на основі спостережень за 50 дітьми віком від 8 до 12 років.

Оздоровить волосся

Якщо ви мрієте відростити копицю густого і сильного волосся, а не відстригати посічені кінці, вам потрібно подружитися з олією. Наносити її краще на кінчики можна до миття волосся, можна після.

Кокосова олія підходить для цих цілей якнайкраще. Опубліковане в Журналі косметичної науки дослідження показало: кокосова олія — єдина, здатна запобігати пошкодженню волосся та втраті білка. Справа в тому, що кокосова олія може проникати всередину волосяного стрижня.

Захистить від запалення

У кокосовій олії – безліч корисних антиоксидантів. В рамках дослідження, проведеного індійськими вченими, з’ясувалося: кокосова олія першого віджиму, в якій особливо багато цих речовин, зменшує запалення та допомагає вилікувати артрит. Крім того, є робота, автори якої впевнені: кокосова олія, віджата при середній температурі, пригнічує запальні клітини.

Кокосова олія та шкіра

Кокосову олію ще нерідко використовують для зволоження шкіри тіла та обличчя. Однак, це не завжди хороша ідея: на жаль, кокосова олія належить до найбільш комедогенних. Простіше кажучи, намастившись нею, ви ризикуєте заробити прищі.

– Є навіть таке поняття: косметичні акне. Це множинні висипання (прищі) на обличчі, які виникають після використання масляних, жирних косметичних засобів, нерідко після косметичного масажу, зробленого з олією.

Так що з кокосовою олією потрібно бути вкрай обережним. Якщо у вас жирна, схильна до висипань шкіра, від цього продукту та косметики на його основі краще відмовитись.

Exit mobile version