Субота, 23 Листопада

Склад бактерій в кишечнику у людей з ожирінням і струнких людей відрізняється. При цьому експерт із клініки Майо зазначає, що насправді харчові добавки з пробіотиками не завжди допомагають знизити вагу.

Збільшення ваги – це ознака енергетичного дисбалансу. Людина набирає вагу, коли отримує більше калорій, ніж спалює. Також є докази того, що бактерії в кишечнику впливають на те, наскільки ефективно організм витягує з їжі енергію.

У травному тракті (кишковику) живуть трильйони бактерій. Багато з них корисні для організму, оскільки допомагають йому, наприклад, засвоювати поживні речовини. Але є шкідливі бактерії. Низка наукових досліджень показує, що порушення балансу між «хорошими» та «поганими» бактеріями може призвести до розвитку деяких захворювань.

Пробіотики є різновидом «хороших» бактерій. Отримати їх можна при вживанні квашеної капусти, йогурту. Існують також певні докази, що пробіотики покращують здоров’я кишечника.

На сьогоднішній день дослідження, які підтверджують, що зміна складу бактерій у кишечнику впливає на вагу, було проведено на мишах. З приводу того, як це позначиться на людях, поки що нічого не ясно.

Вчені зараз точно знають лише одне: харчування – це важливий фактор, який визначає склад мікробіому (кишкових бактерій). Однак що до чого призводить – ожиріння до певного типу мікробіома чи мікробіом до ожиріння – невідомо.

Exit mobile version