П’ятниця, 20 Вересня

Нове дослідження, проведене Університетом Фліндерса, показало, що препарат, який раніше використовувався для лікування депресії, може зменшити обструктивний апное сну (ОSА).

Автори кажуть, що дослідження відкриває подальші шляхи розробки нових лікарських засобів, призначених для величезної кількості людей, нездатних переносити сучасні методи лікування апное сну, такі як апарати безперервного позитивного тиску в дихальних шляхах (CPAP).

“Недавні дослідження показали, що комбінація ліків ребоксетин та оксибутинін, які раніше використовувалися для лікування незв’язаних захворювань, може бути ефективним засобом лікування обструктивного апное сну, але може викликати побічні ефекти. Ми хотіли дізнатися, чи може ребоксетин бути ефективним сам по собі, та оцінити , як саме він змінює дихання під час сну”, – каже провідний автор дослідження доктор Томас Алтрі

Команда провела подвійне сліпе, плацебо-контрольоване, рандомізоване, багатоцентрове перехресне дослідження за участю 16 осіб із ОSА. Вони тестували окремі дози ребоксетину порівняно з комбінацією ребоксетину та оксибутинину або плацебо.

“Наші результати показали, що ребоксетин сам собою може зменшити тяжкість апное сну”, – говорить Алтрі. “Ми виявили, що цей препарат зменшує кількість апное сну на годину, а також покращує рівень кисню, тоді як додавання оксибутинину не викликало додаткових покращень”.

Exit mobile version