Субота, 23 Листопада

З 2020 року пандемія коронавірусу змусила багатьох людей у ​​світі носити маски в громадських місцях, щоб не поширювати захворювання. Нове дослідження припускає, що принаймні в Китаї носіння масок ще й впливає на поведінку людей.

Огляд, проведений у рамках 10 досліджень, присвячених девіантній поведінці, такій як проїзд на червоне світло, порушення правил паркування тощо, показало, що люди в масках рідше поводяться девіантно, ніж ті, хто їх не носить. Дослідники стверджують, що це не просто випадковість, а те, що в Китаї використання масок підвищує моральну свідомість і таким чином спонукає деяких людей бути законослухняними.

“Ми виявили, що в Китаї маски функціонують як моральний символ, який знижує девіантну поведінку їхнього носія”, – каже Джексон Лу, доцент Слоунівської школи менеджменту MIT та співавтор опублікованої роботи.

Як зазначають Лу та його співавтори, на поведінку може впливати безліч факторів, а не лише маски. Загалом, за їхніми оцінками, носіння масок пояснює близько 4 відсотків дисперсії, що спостерігається в девіантній поведінці, якщо порівнювати тих, хто носить маски, з тими, хто їх не носить.

За словами Лу, конкуруюча гіпотеза полягає в тому, що маски можуть “підвищувати моральну свідомість людей”, коли їх носять. “Якщо це моральний символ, який символізує моральний обов’язок та чесноту захисту інших та жертвування особистими вигодами заради колективного благополуччя, то, можливо, носіння маски може спонукати людину вибрати морально правильний образ дій”, – додає він.

Exit mobile version