Солодке, солоне і жирне — це, мабуть, ті продукти, від яких так важко відмовитися. Якщо дивитися на статистику «залежних», то ласунів виявиться найбільше. Адже зараз купити насолоду можна в будь-якому магазині, коштує вона не дорого, та ще й приносить стільки задоволення!
Але чим більше солодкого ви їсте, тим вищий ризик, що у вас з’явиться зайва вага, шкіра, волосся і зуби стануть набагато гіршими і, ймовірно, розвинеться цукровий діабет.
– Гіперглікемія або високий рівень глюкози виникає, коли в крові надто багато цукру. Це відбувається при дефіциті інсуліну або коли ваше тіло не може використовувати інсулін належним чином, — кажуть лікарі Клівлендової клініки.
Як зрозуміти, що ваш організм буквально «зацукрився?» Лікарі радять звернути увагу на такі зміни:
Починає мучити спрага
Коли в крові підвищений цукор, людині постійно хочеться пити. Надалі це може призвести до зневоднення організму, що загрожує своїми небезпечними наслідками.
– Клітини потребують води для отримання енергії та поживних речовин. У міру підвищення рівня цукру в крові ваше тіло дає сигнал, щоб заповнити втрачену воду та позбутися зайвого цукру, — пояснює медичний експерт Шон Марчезе.
Постійно хочеться до туалету
Якщо ваше тіло посилає сигнал, що вам час “по-маленькому” буквально через 15-20 хвилин після того, як ви вийшли з вбиральні, то це теж тривожний дзвіночок, кажуть лікарі.
– Нирки відповідають за переробку додаткової глюкози. Підвищений рівень цукру в крові призводить до більш частого сечовипускання, оскільки ваш організм посилено позбавляється зайвої глюкози, виводить її у вигляді відходів, – каже Марчезе.
Для здорової людини оптимально ходити в туалет «по-маленькому» від 4 до 7 разів на день (все залежить від меню, порядку дня та кількості випитої води).
Шкіра червоніє та сохне
Надлишок цукру не може не вплинути і на вашу зовнішність, кажуть експерти. Страждає шкіра і на обличчі, і на тілі. Так, вона стає сухою, може лущитися, свербіти, з’являються тріщини і почервоніння.
– Так шкіра реагує на зневоднення. Їй, як і іншим органам, теж не вистачає води. Пошкоджена шкіра може стати «прохідною брамою» для різних інфекцій, що особливо небезпечно для людей з підвищеним цукром у крові, — каже Марчезе.
Світ, як у тумані
Це ще один тривожний дзвіночок: ви раптом розумієте, що вам важко сфокусувати погляд на певному предметі. Перед очима наче туман, чіткість зору зникла. Цей симптом може проходити, а потім знову повертатися.
– І тут теж винне зневоднення. Очам потрібна адекватна гідратація, щоб нормально функціонувати та забезпечувати чіткий зір. У міру підвищення рівня цукру в крові рівень рідини у ваших очах може знижуватися, що ускладнює фокусування. Величезна кількість глюкози може також пошкодити кровоносні судини і нерви в очах, що провокує втрату зору цитує видання Eat This, Not That! Шона Марчезе.