Понеділок, 6 Травня

Діагноз по очах з гарантією: за станом органів зору можна припустити ризики розвитку хвороби Альцгеймера, гіпертонію і навіть спрогнозувати, скільки років ви ще проживете. Декілька досліджень, які провели вчені, це доводить. Наприклад, у Тайвані вдалося з’ясувати, що ті, у кого вже стоїть діагноз «глаукома», повинні перевіритись ще й на хворобу Альцгеймера. Щоправда, це стосується не всіх типів глаукоми, ризик у носіїв «глаукоми нормального напруження».

— При цьому захворюванні відбувається пошкодження зорового нерва, навіть якщо внутрішньоочний тиск знаходиться в межах норми, – попереджають дослідники з Головного шпиталю ветеранів Тайчжуна на Тайвані.

Ризик хвороби Альцгеймера з таким «очим» діагнозом підвищується на 52 відсотки. І краплі від глаукоми, які використовують хворі, не захищають від виникнення альцгеймера.

— Рекомендується проводити скринінг на хворобу Альцгеймера для людей із групи ризику з глаукомою нормального тиску, — рекомендує провідний автор дослідження доктор медичних наук Ю-Йєн Чен.

При цьому експерт уточнює, що не у всіх людей із глаукомою цього типу розвинеться хвороба Альцгеймера, але додаткове обстеження нікому не зашкодить.

— І глаукома, і хвороба Альцгеймера виникають, коли нервові клітини зношуються та гинуть — це процес нейродегенерації, — повідомив Neuroscience Ю-Йєн Чен. — Але у випадку з очима хвороба вражає клітини сітківки, при хворобі Альцгеймера страждають нервові клітини головного мозку.

Але не тільки наближення хвороби Альцгеймера можна побачити в очах. Досвідчені лікарі готові за станом сітківки оцінити, чи страждає людина від високого тиску.

— В очах багато дрібних кровоносних судин, які легко ушкоджуються при гіпертонії, — каже фельдшер Шон Марчезе із Центру мезотеліоми. — Як наслідок виникає ретинопатія, яка характеризується крововиливом в очі і навіть втратою зору.

Через високий тиск під сітківкою може накопичуватися рідина, яка призводить до спотворення зору або «сліпими» зонами, кажуть у EatThis.

Ну і найнезвичайніше, що можна сказати за станом очей, скільки років вам лишилося жити. Цю опцію протестували на 47 тисячах добровольців. Виявилося, що біологічний вік сітківки може транслювати ризики смерті найближчими роками.

– Люди, у яких сітківка виявилася «старшою» за фактичний вік, з більшою ймовірністю помруть протягом наступного десятиліття, – йдеться у дослідженні BMJ.

Причому ризик зростає на 49–67 відсотків, як показало дослідження, проведене у Центрі очних захворювань Австралії.

— Дані показують, що вік сітківки може бути клінічним, значним біомаркером старіння, — вважають вчені.

Exit mobile version