Субота, 23 Листопада

Про те, що кров циркулює в організмі вже не так бадьоро, як у абсолютно здорової людини, підкажуть цілком очевидні симптоми – як правило, дискомфорт, больові відчуття та інші ознаки можна помітити в ногах і руках. Це — поколювання, набряки, зміна зовнішнього вигляду кінцівок, судоми та біль.

Інші симптоми порушення кровообігу – когнітивні проблеми на кшталт погіршення пам’яті та здатності концентрувати увагу, загалом – зниження працездатності мозку, порушення травлення, почуття втоми, еректильна дисфункція.

Науково доведені способи покращити кровообіг

Схуднути

Підтримка нормальної ваги сприяє хорошому кровообігу. Якщо ви любите поїсти і набрали вагу за рахунок жиру, що відклався на боках і талії, то це призводить до того, що він відкладається і в артеріях – утворюються бляшки, що закупорюють їх, і це вже дає високий ризик інсультів та інфарктів.

Крім того, вісцеральний жир, який наростає навколо внутрішніх органів, може перешкоджати правильному використанню інсуліну організмом, що призводить до пошкодження артерій.

Збільшити фізичну активність

Регулярні аеробні вправи, які дуже корисні для серця – такі як ходьба, плавання та біг, покращують кровообіг. Доведено вченими, таке навантаження пов’язане з покращенням серцево-судинної діяльності та зниженням артеріального тиску.

Все тому, що такий тип вправ покращує здатність організму поглинати та використовувати кисень, а також здатність кровоносних судин розширюватися, що допомагає їм працювати більш ефективно та дозволяє м’язам легше отримувати кисень.

Їсти жирну рибу

Згідно з дослідженням 2016 року, Омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі, сприяють здоров’ю серцево-судинної системи та покращують кровообіг. Дуже корисно їсти не тільки дорогий нині лосось, а й цілком доступну скумбрію, оселедець та сардини. Важливо лише стежити за вмістом у рибі солі. Перебір натрію шкодить серцю та судинам.

Якщо зовсім не хочеться риби, чи немає можливості її купувати, то можна використовувати добавки, жирні кислоти, що містять Омега-3. Заощаджувати на них не варто — вибирати краще ту добавку, яку отримано холодним методом.

Пити чай

Антиоксиданти у чаї сприяють здоров’ю серцево-судинної системи та можуть покращити кровообіг. Це стосується як чорного, так і зеленого чаю. Дослідження 2017 року показало, що чорний чай покращує здоров’я кровоносних судин. Здорові кровоносні судини сприяють покращенню роботи системи кровообігу.

Інше дослідження показало, що вживання зеленого чаю також знижує ризик серцево-судинних захворювань.

Підтримувати збалансований рівень заліза

Залізо – найважливіший елемент для функціонування кровоносної системи нашого організму. Воно необхідне для вироблення гемоглобіну, одного з компонентів крові, що відповідає за доставку кисню до органів та тканин.

Якщо у людини нестача заліза, кровопостачання органів і тканин може помітно погіршитися – і навіть якщо спочатку дефіцит може залишитися непоміченим, шкода організму наноситься колосальна.

Обов’язково треба включати до свого раціону продукти, багаті на залізо — червоне м’ясо, субпродукти — печінку яловичини, а також шпинат, гречку. Але якщо нестача заліза в організмі серйозна, то тільки коригування раціону мало допоможе.

Треба розуміти, що самостійно прописувати препарати заліза дуже небезпечно. Передозування заліза так само небезпечне, як і дефіцит. Можуть розвинутись проблеми зі шлунком, кишечником та печінкою, запалення, з’явитися загальне погіршення стану.

Кинути палити

За даними Американського онкологічного товариства, кровообіг та функція легень покращуються вже через 2-12 тижнів після відмови від куріння. Через рік після того, як ви відмовитеся від шкідливої ​​звички, легені починають відновлювати свою функцію та виводити слиз. Крім того, через 1-2 роки після відмови від куріння різко знижується ризик серцевого нападу.

Exit mobile version