П’ятниця, 20 Вересня

Сучасній людині досить складно харчуватися раціонально, різноманітно та вчасно. У гонитві за шаленим життєвим ритмом багато хто з нас часто їдять на ходу, вибираючи фаст-фуд через зручність та економію часу. При цьому, запиваючи суху їжу літрами кави, соками та газованими напоями.

Все це з часом призводить до порушення системи травлення і явного дефіциту вітамінів, мікроелементів і мінералів, наприклад до нестачі йоду в організмі. Знайти препарати з необхідною речовиною (Калію йодид) допоможе Довідник еквівалентності лікарських засобів rx.ua, яким дуже зручно користуватися в електронному форматі. На сайті зібрано інформацію про понад 10 000 ліків. Але перш ніж поспішати приймати добавки з йодом, радимо переконатися у його нестачі.

Як зрозуміти, що організму не вистачає йоду

Нестача йоду у дітей викликає порушення фізичного та розумового розвитку. При дефіциті йоду у дорослих переважно страждає центральна нервова система.

Серед найпоширеніших симптомів йододефіциту лікарі виділяють такі:

  • алергічні реакції;
  • “туман” у голові;
  • суха шкіра та ломке волосся;
  • постійна втома та сонливість;
  • раптовий набір ваги;
  • проблеми із тиском;
  • проблеми зі слухом.

Дефіцит йоду провокує захворювання щитоподібної залози, яке своєю чергою запускає цілий ланцюжок наслідків. Так, як йод є складовою гормонів щитоподібної залози, його нестача призводить до дефіциту гормонів – гіпотиреозу і порушення обміну речовин.

Людина може відчувати слабкість, втому, підвищену стомлюваність, апатію і навіть депресію. Серед зовнішніх проявів: сухість шкірних покривів, ламкість та помітне випадання волосся. Також пацієнти, які страждають на гіпотиреоз страждають від набряків. Організму важко позбутися надлишку води. В той самий час спостерігаються хронічні запори, збільшення ваги, знижена температура тіла, рідкісний пульс, відчуття грудки в горлі та потовщення шиї.

Варто зазначити, що захворювання щитоподібної залози дуже поширені у всьому світі. Своєчасно помітивши симптоми йододефіциту можна запобігти гіпотиреозу, зберегти здоровий зовнішній вигляд, ясний розум і струнку фігуру.

ВООЗ рекомендує щодня приймати йод у кількості 90–120 мкг для дітей, 150–200 мкг для дорослих, 250 мкг для вагітних.

Підтримувати достатню кількість йоду в організмі допоможуть такі продукти:

  1. Водорості (комбу, вакаме, норі, морська капуста та інші види).
  2. Морська риба та морепродукти (наприклад, у 100 р. тріски 170 мкг йоду – 113% від добової норми, що рекомендується).
  3. Молочні продукти (молоко, йогурт, сир, твердий сир).
  4. Йодована сіль.
  5. Яйця.
  6. Картопля.

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я акцентують на використанні йодованої солі та препаратів калію йодиду для профілактики дефіцитних станів. Препарати з доведеною ефективністю: Йодид-Фармак, Йод-Норміл, Йодомарин. Усі три відпускаються без лікарського рецепта. Перед вживанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Exit mobile version