Субота, 23 Листопада

Наукові дослідження показують, що один із найкращих способів не допустити розвитку раку – зміна системи харчування. При цьому експерти рекомендують віддавати перевагу рослинним продуктам.

Згідно з науковими дослідженнями, майже 25 відсотків усіх випадків виникнення раку можна запобігти за допомогою особливого харчування. Вчені виявили, що вегани (тобто ті, хто взагалі не їсть продукти тваринного походження) найменше схильні до розвитку онкологічних захворювань. Також низькі показники ризику розвитку раку у вегетаріанців, які можуть їсти яйця, молоко, рибу.

У рослинних продуктах міститься велика кількість фітохімічних речовин. Ці сполуки допомагають захистити організм від різних ушкоджень і переривають процеси в організмі людини, які пов’язані з розвитком раку. Крім цього, у їжі рослинного походження багато клітковини, а вона знижує ймовірність появи колоректального раку та раку молочної залози.

Найкориснішими фітохімічними речовинами вважаються антиоксиданти та каротиноїди. Перші входять до складу темного шоколаду, авокадо, яблук зі шкіркою, артишоків, червоної капусти, кави, чаю, злаків, горіхів. Каротиноїди повинні споживатися разом із жиром, оскільки вони є жиророзчинними елементами. Знайти їх можна в більшості олій, зерен, овочів, фруктів: наприклад, у листовій зелені, абрикосах, шпинаті, зеленому перці, солодкій картоплі, моркві.

У більшості рослинних продуктів також багато полівітамінів. Ці речовини при попаданні в організм перетворюються на вітамін А, який відрізняється антиоксидантними властивостями.

Крім того, рослинна їжа багата на натуральні волокна. Науково доведено, що ці волокна здатні знижувати ймовірність розвитку раку та нормалізувати рівень інсуліну.

Експерти радять щодня споживати таку кількість рослинних продуктів, щоб забезпечити надійний захист від раку. 1,5-2,5 чашки фруктів, 2,5-4 чашки овочів, від 3 до 5 унцій (85-142 г) цілісних зерен на день, 1,5 чашки бобових на тиждень, 5-7 унцій (142-199 г) білка та 3-5 порцій жирів на добу.

Exit mobile version