Неділя, 19 Травня

Як і тілу, мозку потрібні ефективні тренування. Якщо щодня пропонувати мозку нові дії, отримувати помірне фізичне навантаження, стежити за харчуванням та регулярно спілкуватися, немає причин для послаблення інтелекту.

Якщо у людини не працюють м’язи внаслідок травми, то вони починають усихати, зменшуватись у розмірі. Те саме з мозком, якщо ним не користуватися – він починає деградувати. Тому щоб мозок працював добре, їм обов’язково потрібно займатися.

Як тренувати мозок

Мозок працює за допомогою мислення, а воно виражається мовою, текстом. Тому робота з великими обсягами тексту дозволяє тривалий час зберігати функціонування мозку саме як мислительного апарату. Тобто вже можуть відбуватися порушення руху при паркінсонізмі, емоційні збіднення, але когнітивна сфера працюватиме.

Є професії, де люди досить довго зберігають ясність розуму: політики, журналісти, письменники, актори, перекладачі, рецензенти. Усі вони працюють із великими обсягами тексту. Журналісти та письменники його створюють, актори та політики заучують та відтворюють.

Говорять, що додатково вивчена одна іноземна мова віддаляє початок хвороби Альцгеймера на 15 років. Приблизно так і є, тільки мову слід не просто вивчити, але постійно розмовляти нею, працювати з обсягами тексту. Це добре допомагає.

Просто заучувати вірші, як дехто радить, це не те, бо інформація відкладається і, не затребувана, забувається. А текст необхідно відтворювати – занурювати в пам’ять та вивантажувати з неї.

І дуже бажано писати, складати слова у речення. Писати можна будь-що: мемуари, книги, нотатки в блог. Чим більше роботи з текстом, тим довше зберігається робота мозку як органу.

Слід пам’ятати, що мозок – це орган, найбільш чутливий до нестачі поживних речовин. Він вмирає набагато швидше від нестачі кисню, ніж будь-яка інша тканина (швидше за серце). Тобто спочатку людина втрачає свідомість, а потім розпочинаються процеси відмирання органів.

Як зберегти молодість та здоров’я мозку?

Питання зниження розумових здібностей із віком турбує багатьох, хто переступив поріг середніх років. На щастя, наука про мозку не стоїть на місці, і можна наперед зробити кроки для збереження здоров’я та молодості «сірих клітин».

Спіть

Регулярний сон не менше восьми годин на день робить мозок зібраним. Такий сон покращує пам’ять та навченість. Тому що під час сну мозок посилено працює, аналізуючи події дня та розкладаючи отриману інформацію «по поличках».

Рухайтесь

Дослідження показують, що регулярне фізичне навантаження збільшує кількість кровоносних судин, які доставляють збагачену киснем кров до мозку, що відповідає за мислення.
Насичений киснем мозок адаптивний та працює ефективно.

Виділіть в особистому розкладі час для регулярних занять спортом та прогулянок.

Вчитеся новому

Мозок добре почувається, якщо отримує інформацію. Тому навчайтеся новому щодня. Знайдіть хобі, почитайте, займіться іноземною мовою або музикою, мандруйте, готуйте нові страви, спробуйте робити звичні дії по-іншому.

Харчуйте правильно

Для злагодженої роботи сірим клітинам необхідно давати правильну їжу. Продукти, насичені амінокислотами, антиоксидантами, вітамінами та мінералами, покращують функції мозку.

Варто включити в раціон: цілісні злаки, волоський горіх, мигдаль, кешью, пекан, насіння гарбуза, соняшника, льону, полуницю, чорну смородину, лохину, ожину, гранат, помідори, авокадо, броколі, часник, рибу, яйця, темний шоколад.

Спілкуйтесь

Міцні зв’язки із сім’єю, друзями та домашніми тваринами збільшують тривалість життя. Позитивні емоційні зв’язки сприяють активному способу життя та покращенню емоційного здоров’я. Ізоляція може негативно впливати на деяких людей.

Знаходьте час для себе

Побути віч-на-віч зі своїми думками так само важливо для здоров’я мозку, як і спілкуватися з іншими людьми. Приділіть цей час собі чи улюбленій справі, хобі, медитації, пишіть щоденник чи сходіть на прогулянку.

Заводьте корисні звички

Те, що ми робимо день у день, впливає на наш фінансовий, емоційний, професійний розвиток та здоров’я. Фокусуйтеся на створенні корисних звичок, які роблять життя кращим і приємнішим.

Смійтеся

Сміх знижує рівень стресу, збільшує тривалість життя, зміцнює імунітет, покращує стосунки з оточуючими та дарує почуття добробуту. Корисно сміятися щодня.

Exit mobile version