Субота, 23 Листопада

Хоча в печінці немає нервових закінчень, вона може провокувати болючі відчуття.

Печінка працює день і ніч, очищуючи кров, виробляючи життєво важливі речовини та підтримуючи баланс в організмі. Розташована у верхній правій частині черевної області.

Клітини печінки відновлюються швидко, в порівнянні з іншими тканинами організму, але при хворобах та різних інтоксикаціях вони і страждають більше за інших. Захворювання печінки можуть довго не проявлятися, сама собою вона «не болить», оскільки в ній немає нервових закінчень. Зате вони є в оболонці, в яку “ув’язнений” орган, — у капсулі Гліссона. І лише при збільшенні печінки, що виникає через запалення різного характеру, капсула розтягується і виникає біль у печінці.

При захворюваннях печінки зустрічається також поняття «відбитий біль». Вона з’являється не в самій печінці, а може відбиватися у шиї чи плечах. При тривалому запаленні у печінці можуть постраждати і оточуючі тканини, наприклад, очеревина. У таких випадках зрозуміти, чи болить печінка чи живіт, дуже складно.

Є кілька ознак, які допоможуть навести на думку, що проблема все ж таки в печінці.

Характер болю

При таких захворюваннях, як хронічний вірусний гепатит, аутоімунний гепатит, жировий гепатоз, цироз, біль тупий, ниючого характеру. Полегшити її непросто, потрібна тривала та серйозна робота з використанням лікарських препаратів та модифікацією способу життя.

При гострих станах, таких як тромбоз ворітної вени, абсцес, нагноєння кісти печінки, гострий гепатит, гострий біль, носить розлитий характер.

«Допоміжні» симптоми

Як правило, при хронічних захворюваннях печінки біль – відносно пізній симптом. Набагато раніше з’являються позапечінкові прояви: темні кола під очима, судинні зірочки, лущення та висипання на шкірі, підвищена стомлюваність, відсутність бадьорості та енергійності, порушення сну.

Ознаки, що супроводжують біль при гострих станах або пізніх стадіях хронічних захворювань: пожовтіння шкіри та слизових, склер очей, набряк кісточок та стоп, виражений свербіж шкіри, синці.

Аналізи та обстеження

Мабуть, найдостовірніші методи визначення патології печінки. У біохімічному аналізі крові слід звернути увагу на підвищення загального білка, альбуміну, АЛТ, АСТ, ЛФ, ГГТП, ЛДГ, загального, прямого та непрямого білірубіну. Доступний інструментальний метод – УЗД органів черевної порожнини.

Печінка дуже «вдячний» орган і швидко реагує на терапію.

Зменшити ризики патології печінки допоможуть прості рекомендації:

  • уникайте прийому великої кількості лікарських та нутрицевтичних препаратів;
  • обмежуйте вживання алкоголю;
  • регулярно давайте на тіло фізичне навантаження (навіть якщо це вечірня прогулянка у парку поряд з будинком);
  • правильно харчуйтеся;
  • будьте обережними при виборі стоматологічних, косметологічних клінік та інших подібних закладів.
Exit mobile version