Субота, 23 Листопада

Дискомфорт за грудиною – одна з найпоширеніших скарг, з якими пацієнти звертаються до лікаря. При цьому мається на увазі не лише біль, а й різного роду неприємні відчуття (завмирання та перебої у роботі серця), які супроводжуються задишкою, підвищенням тиску, почастішанням пульсу.

Поява болю в серці характерна для стенокардії, інфаркту, аневризми аорти та інших серцевих патологій. Так, при стенокардії виникають сильні болі, відчуття печіння та здавленості у грудній клітці. Такі симптоми частіше виникають при емоційній чи фізичній перенапрузі та тривають не більше 15 хвилин.

При інфаркті біль виражений сильніше, триває більше 15 хвилин, може супроводжуватися нудотою та слабкістю. В окремих випадках інфаркт не супроводжують болючі симптоми, наприклад, при цукровому діабеті. При аневризмі аорти виникає дуже сильний біль, який пацієнти описують як роздираючий, пекучий. Визначити її локалізацію важко, може віддавати в шию, живіт, спину, руки, ноги. Усі ці симптоми вимагають невідкладного звернення за медичною допомогою.

Кашель

Ми звикли відносити кашель до симптомів хвороб органів дихання. Але він може вказувати і на проблеми із серцем. Якщо кашель не піддається лікуванню при використанні препаратів, він може бути ознакою серцевої недостатності, що розвивається. Такий кашель частіше виникає в нічний час, може супроводжуватися прожилками крові у харкотинні. Пінисте мокротиння – ознака астматичного інфаркту міокарда.

Набряки

Крім захворювань нирок та ендокринної системи, набряки супроводжують захворювання серця, коли орган не може впоратися зі своєю функцією. У цьому розвивається застій крові. Її рідка частина проходить через мікроотвори стінок венозних судин, що призводить до появи набряків.

Спочатку набряки з’являються на ногах. Вони посилюються, коли хвороба починає прогресувати. Поступово поширюються інші частини тіла і органи. При тяжкому ступені серцевої недостатності рідина накопичується в плевральній (в ділянці грудей) та черевній порожнинах.

Печія, біль у животі

У більшості випадків ці симптоми характерні для захворювань шлунково-кишкового тракту. Але іноді можуть вказувати на розвиток інфаркту міокарда. Біль у животі, печія частіше виникають при інфаркті, що розвивається на діафрагмальній поверхні серця. Це може супроводжувати пронос, нудота і навіть блювота.

Хропіння

Серед основних симптомів синдрому обструктивного апное характерно виникнення зупинок дихання під час сну, що чергується з гучним хропінням. При важких формах синдрому таких зупинок може бути кілька сотень, що веде до кисневого голодування, що збільшує ризик інфарктів, інсультів, гіпертонії.

Слабкість

За кілька годин до серцевого нападу може виникнути раптова невиправдано сильна слабкість. Такий симптом навіть за мінімальних фізичних навантажень характерний для хронічної серцевої недостатності.

Задишка

Цей симптом супроводжує більшу частину захворювань серця. Задишка виникає у зв’язку з тим, що серце не може виконувати свою роботу в повному обсязі. При цьому скоротливість серцевого м’яза погіршується, підвищується тиск у легеневих артеріях, дрібні судини спазмуються, виникає порушення газообміну. Сигнал про нестачу кисню надходить до дихального центру, і цей стан компенсується глибокими вдихами та видихами.

Задишка – одна з ранніх ознак серцевої недостатності. Спочатку вона з’являється при фізичних навантаженнях, згодом навіть у стані спокою. При тяжкому ступені серцевої недостатності задишка зберігається навіть у нічний час. Людина прокидається від того, що починає задихатися, при цьому вона може відчувати страх смерті. Це явище називають серцевою астмою. Небезпека полягає в тому, що при таких нападах може розвинутися набряк легень, який без екстреної медичної допомоги призводить до смерті.

Потовиділення

Рясне виділення поту при фізичних навантаженнях чи спекотну погоду — нормальне явище. Перейматися потрібно при раптовій появі поту, що не пов’язано з перерахованими вище причинами. Цей симптом може казати про розвиток серцевого нападу. Найчастіше це липкий холодний піт. У цьому випадку слід негайно звернутися за медичною допомогою.

При виявленні одного або кількох з перерахованих вище симптомів необхідно звернутися до лікаря для виключення захворювань серця і судин.

Exit mobile version