Субота, 23 Листопада

Колаген — один із найважливіших білків в організмі. Він присутній у всіх тканинах і відповідає за їхню міцність: він необхідний суглобам, сухожиллям, м’язам та кровоносним судинам. Саме колаген допомагає нам залишатися молодими та активними, тому його часто називають білком молодості. Але з віком запаси колагену в організмі виснажуються. Розбираємось, як заповнити нестачу цього важливого білка та продовжити молодість.

Що таке колаген

Колаген — особливий ниткоподібний білок, основний компонент всіх сполучних тканин в організмі. Він відповідає за красу шкіри, волосся та нігтів. У колагену маса корисних властивостей: він надає еластичність та пружність шкірі, прискорює процеси регенерації та захищає кістки від руйнування, а сухожилля – від мікротравм. Також вважається, що колаген здатний покращувати настрій, контролювати вагу та впливати на якість сну.

З віком вироблення власного колагену знижується, шкіра та м’язи втрачають еластичність, з’являються зморшки. Кістки стають крихкими, а суглоби менш рухливими. Приблизно після 30 років людина починає втрачати близько 1% білка на рік. У жінок із настанням менопаузи вироблення колагену скорочується на 30% у перші п’ять років. Додатковими чинниками зниження колагену стають нездоровий спосіб життя: куріння, нестача сну, стреси – все це призводить до викиду гормону кортизолу, який руйнує колагенові волокна.

Нині у природі існує 28 типів колагену. Щодо походження його можна розділити на тваринний та морський, але між ними немає істотної різниці. Єдина відмінність – джерело походження. Морський колаген надходить із риби, а тваринний — від корів. Структура білка цих типів практично не відрізняється між собою, а ось вартість продуктів з морським колагеном, як правило, дуже дорожча.

Як зрозуміти, що вам не вистачає колагену

Найпростіший спосіб — поглянути у дзеркало. Суха і в’яла шкіра, передчасні зморшки — це ознаки низького рівня білка в організмі. Ломкість нігтів та волосся – ще один очевидний симптом нестачі колагену. При сильному дефіциті виникає біль у суглобах, а також травми під час тренувань.

Хороша новина в тому, що запаси колагену в організмі можна поповнити за допомогою правильного харчування та спеціальних добавок.

Де взяти колаген

Колаген найкраще засвоюється саме при прийомі внутрішньо. Нанесення його на шкіру у складі кремів, масок та інших доглядових засобів не дає такого значного ефекту. Це з тим, що корисні речовини максимально ефективно засвоюються через шлунково-кишковий тракт, і колаген — виняток.

Щоб допомогти організму виробляти колаген, важливо включити до раціону багаті білком продукти: кісткові бульйони, яйця, рибу, холодець. Про інші продукти, які стимулюють вироблення колагену, читайте у матеріалі за посиланням.

Для відчутного ефекту людині необхідно близько 5 г колагену на добу. Щоб отримати денну норму колагену, потрібно випивати щонайменше 170 г кісткового наваристого бульйону. У сучасному світі так харчуватися практично неможливо, тому можна включити до раціону добавки з колагеном. Як правило, вони вже збагачені додатковими елементами для кращого засвоєння та стимуляції вироблення: вітаміном С, гіалуроновою кислотою та іншими.

Колаген у добавках можна вибрати у будь-якій зручній формі: питний; порошковий; у форматі колагенових батончиків, які нещодавно з’явилися на ринку. Крім колагену, у складі останніх є суперфуди та вітаміни, їх зручно брати із собою, і вони приємні на смак, на відміну від інших форм колагенових добавок.

Exit mobile version