П’ятниця, 20 Вересня

«Поки грім не вдарить», тобто поки не з’являться серйозні симптоми захворювання або значне погіршення самопочуття, мало хто з нас думає про стан свого здоров’я. Тим часом дуже великої кількості хвороб та їх ускладнень можна було б уникнути, якби кожен із нас частіше користувався медичною технікою — приладами, які вимірюють життєво важливі показники.

Термометр: ртутний, електронний або безконтактний

Один із головних показників здоров’я – температура тіла. Її підвищення або зниження навіть на кілька десятих градусів може свідчити про збої в роботі організму або патологічний процес. Підвищення температури найчастіше сигналізує про інфекційний процес, тоді як зниження може вказувати на загострення хронічного захворювання. Найпростіший спосіб зрозуміти, що зі здоров’ям не так – виміряти температуру.

Раніше для цього використовували ртутний термометр — небезпечний і не дуже точний. Зараз у нашому розпорядженні зручний у використанні електронний термометр, який видає результат на електронному дисплеї лише за хвилину (якщо помістити його під язик) та повідомляє про закінчення процедури звуковим сигналом. Якщо ви прихильник традиційного способу вимірювання температури, вам знадобиться 2 хвилини – помістіть градусник під пахву, притисніть плечем, і коли почуєте звуковий сигнал, тримайте ще хвилину, щоб правильно оцінити результат.

Наконечник термометра під час повторного використання слід простерилізувати або обробити антисептиком. Деякі термометри випускаються з наконечниками різних кольорів, щоб кожен у сім’ї міг безпечно користуватися приладом.

Тонометр: тримаємо тиск під контролем

Тонометр — прилад, який ми звикли асоціювати із хворобами людей похилого віку. Однак «бабусин» тонометр може дати вам пояснення вашого поганого самопочуття, сигналізувати про розвиток метеозалежності, ранніх стадій серцево-судинних захворювань. Наприклад, головний біль, проблеми із серцебиттям чи слабкість можна буде пояснити відхиленням показників АТ від норми у бік зниження чи підвищення, та вчасно звернутися до лікаря.

Адже не секрет, що «хвороби цивілізації» нині значно помолодшали — життя, сповнене стресів та недосипання, може призвести до проблем зі здоров’ям не лише у людей похилого віку. За допомогою тонометра ви зможете контролювати підвищений чи знижений тиск та вчасно вжити необхідних заходів.

Пульсоксиметр: потрібно знати рівень кисню

У період пандемії коронавірусу цей прилад набув високої популярності, оскільки призначений для вимірювання двох найпоказовіших параметрів стану дихальної системи — рівень насичення крові киснем (сатурацію) та частоту серцевих скорочень (пульс). Таким чином, завдяки побутовому пульсоксиметру з’явилася можливість вжити необхідних заходів за перших ознак зараження Covid-19.

Однак цей же мініатюрний прилад надзвичайно корисний для інших категорій користувачів: пацієнтів, які страждають на хронічні захворювання, літніх людей, спортсменів, вагітних, новонароджених. Він дає можливість відстежувати роботу органів дихання, оцінювати ризик гіпоксії майбутньої матері та плоду, підвищувати ефективність спортивних тренувань, контролювати стан здоров’я недоношених немовлят та ін.

Ці прилади – медична трійця. А доповнити їх варто побутовим «дуетом» – гаджетами, які допоможуть і за здоров’ям стежити, і якість життя покращити.

Очисник повітря: важливий для алергіків

Хоча зволожувач, іонізатор і очищувач повітря, які в побуті іноді називають «мийкою» повітря або кліматичною станцією, не відноситься до саме медичних приладів, але для алергіків, сімей з дітьми та людей, які страждають на бронхолегеневу патологію, імунодефіцитні стани, проблеми серця і судин, він буде дуже корисним.

Зволоження повітря, особливо в період включення центрального опалення, видалення з нього алергенів, частинок пилу та дратівливих речовин, допомагають зберігати здоров’я слизових носа та глотки, знизити ризик вірусних інфекцій, полегшити напади алергії та нормалізувати носове дихання при ГРВІ.

Ваги: контроль за кілограмами

Ще один прилад, який також можна умовно віднести до медичних – це ваги. Вони потрібні в кожному будинку, щоб контролювати масу тіла. Здорова вага важлива для всіх, починаючи від дітей і закінчуючи людьми похилого віку. Тому потрібно регулярно контролювати свою вагу, використовуючи звичайні домашні ваги. Але щоб результат був точним, візьміть за правило – зважуйтеся раз на тиждень, в той самий день. Робіть це вранці, до сніданку та вимірюйте свою масу в спідній білизні. Це будуть ваші максимально точні результати.

Exit mobile version