П’ятниця, 22 Листопада

Цукровий діабет буває першого та другого типу. Останній дуже часто стає результатом нашого неправильного способу життя та харчування і відноситься до тяжких хронічних ендокринних захворювань. Порушується сприйнятливість клітин до інсуліну – гормону, що виробляється підшлунковою залозою. Інсулін контролює рівень цукру в крові.

За статистикою, у 6 із 10 осіб цукровий діабет 2-го типу протікає безсимптомно. Поки ми не помічаємо тривожних дзвіночків, хвороба починає руйнувати організм. Щоб захистити себе від невиліковного захворювання, лікарі рекомендують стежити за вагою, не забувати про фізичну активність і їсти якнайбільше корисної їжі, а от жирному, солодкому частіше говорити «ні».

Вчені провели дослідження, щоб з’ясувати, яка їжа може в рази знижувати ризик цукрового діабету. Результати їхньої роботи опубліковані в American Diabetes Associaion. Виявилося, що секрет простий – ваш організм можуть захистити овочі. Щоб у рази знизити ризик цукрового діабету, намагайтеся щодня їсти броколі, огірки, помідори, зелень, кабачки, цибулю, капусту – список можна продовжити. Вибирайте плоди на власний смак. Однак є однин виняток: картопля у цій боротьбі точно не ваш союзник, кажуть експерти.

Дослідники проаналізували дані 54793 осіб. Експеримент охопив досить тривалий період – 16 років та 3 місяці. Серед усіх учасників дослідження за ці роки цукровий діабет 2-го типу виявили у 7695 осіб. Вчені виявили, що небезпечне захворювання в основному розвивалося у тих, хто їв мало овочів або не їв їх взагалі. Такі люди мали високий ІМТ — індекс маси тіла, отже, в рази підвищувався ризик виникнення цукрового діабету. В середньому вони з’їдали близько 67 г овочів на день.

Люди, які любили шпинат, капусту та інші подібні продукти, були найкраще захищені від захворювання: вчені з’ясували, що в середньому кожен із них з’їдав близько 300 грамів овочів на день. По суті, це не так і багато, особливо якщо додавати трохи зелені у страви під час сніданку, а до вечері нарізати огірок, помідор як гарнір або легкий салат.

Що стосується картоплі, то вона і справді збільшує ризик появи діабету. Дослідники з’ясували, що ймовірність зростає на цілих 9%, а якщо їсти картоплю щодня, то відсоток точно буде вищим.

До речі

Деякі овочі можуть стати винуватцями різкого стрибка цукру в крові, якщо їсти їх постійно та у великих кількостях.

Мова йде про:

  • кукурудзу;
  • картоплю;
  • буряк;
  • моркву;
  • пастернак.

Справа в тому, що  саме ці овочі мають високий глікемічний індекс. Це показник, яким оцінюється швидкість потрапляння глюкози в кров. Чим він вищий, тим швидше глюкоза потрапляє в кров і тим різкішим буде стрибок її рівня. А де найвищий ГІ, там і підвищений ризик цукрового діабету.

Exit mobile version