П’ятниця, 20 Вересня

Деякі продукти, багаті на клітковину, негативно впливають на здоров’я. Особливо, якщо людина при цьому намагається скинути вагу. Докладніше про це – у матеріалі видання Al Arabiya.

Серед продуктів, що містять клітковину у великих кількостях, є ті, що негативно впливають на організм. І це незважаючи на низку позитивних ефектів на кшталт покращення травлення, підтримки необхідного рівня енергії. Усього подібних продуктів 11.

  1. Хлібобулочні вироби з додаванням клітковини. Насправді додавання клітковини зовсім не робить такі вироби кориснішими за аналоги без цієї речовини.
  2. Каша швидкого приготування. Найчастіше вона містить сіль, цукор, штучні барвники. Дієтолог Ліза Хайм підкреслює, що таку кашу в жодному разі не можна їсти, якщо у вас цукровий діабет: вона сприяє швидкому збільшенню рівня цукру в крові.
  3. Чорний хліб. Дієтолог Таснім Бхатія радить замінити його свіжими фруктами та овочами: користі від них буде точно більше.
  4. Сир. Через додавання клітковини збільшується калорійність цього продукту. Тому краще вибирати звичайний сир – без клітковини та штучних добавок.
  5. Фруктовий сік, багатий на клітковину. При схудненні ефективніше, за словами дієтолога Олександри Міллер, замість такого соку пити просту чисту воду з додаванням фруктів, овочів, трав.
  1. Сухофрукти. Вони справді корисні, але містять багато цукру. Краще замість сухофруктів включити в раціон свіжі фрукти: вони наситять на більш тривалий термін і навіть при споживанні у великих кількостях не вплинуть на вагу.
  2. Крем-суп із вершками. Вершки додають до страви понад 300 калорій. Замість подібного бульйону краще з’їсти овочевий бульйон або овочевий суп-пюре.
  3. Попкорн. При схудненні від цього препарату необхідно відмовитися. Як стверджує дієтолог Ліза Хайм, в ньому міститься безліч калорій та насичені жири.
  4. Цільнозерновий хліб. Як і будь-який хліб, він багатий на вуглеводи, містить багато калорій і мало білка, вітамінів, мінералів. А ще часто на шматок хліба часто намазують олію, джем чи інші солодкі чи жирні продукти.
  5. Злаки. Необхідно уважно читати склад таких продуктів перед покупкою. Іноді буває так, що вони містять цукор, консерванти тощо.
  6. Макарони. При виборі потрібно звертати увагу на напис «цільнозернові»: тоді ви точно не наберете ваги від невеликої порції. А ось без цього напису макарони не принесуть користі.
Exit mobile version