Субота, 23 Листопада

У людей старше 50 років, як правило, через скорочення фізичної активності, гормональних змін, можливості їсти смачно і багато накопичується зайва вага в ділянці талії, зростає кількість вісцерального жиру. А це помітно збільшує ризики розвитку серцево-судинних захворювань.

Змінити ситуацію ніколи не пізно – одна з найпростіших рекомендацій лікарів-кардіологів – переглянути свій раціон і перестати захоплюватися нездоровою їжею. Мова не про повну заборону, а лише про розумний і усвідомлений вибір того, що ви кладете у свою тарілку.

За думкою дієтологів, в наших холодильниках зберігається не так багато продуктів, які шкідливі для здоров’я серця. Ось їхній список.

Жирне м’ясо та смажена їжа

— Правило №1 — обмежити кількість насичених жирів у раціоні, — каже лікар-дієтолог Ребекка Шиллінг. — Це, мабуть, найскладніше для моїх клієнтів старше 50 — відмовитися від шашлику, стейку, смаженого шматка свинини. Думка про те, що треба ставати вегетаріанцем, їх дико лякає, але це не обов’язково.

Дієтолог попереджає лише про надмірне захоплення жирним м’ясом і смаженими сосисками – це прямий шлях до хвороб серця, особливо, якщо забувати про фрукти, клітковину та овочі.

Продукти з високим вмістом насичених жирів створюють «ідеальний шторм», закупорюючи артерії, підвищуючи рівень поганого холестерину та сприяючи гіпертонії.

— Я лише рекомендую обмежити вживання м’яса до порції розміром з вашу долоню — це норма на день, а також рідше їсти червоне м’ясо та смажену їжу, не захоплюватися жирною молочкою і їсти більше фруктів, овочів та клітковини щодня, — каже доктор Шиллінг.

Чіпси та солодкі безалкогольні напої

Хрумкі снеки містять потрійну загрозу для серця: сіль, насичені жири та доданий цукор, попереджає дієтолог.

— Апетитні закуски в пакетиках (і крекери, і чіпси, і різні печива) не лише дуже солоні чи дуже солодкі, а й провокують переїдання, а як наслідок — ведуть до ожиріння, — каже дієтолог Мелісса Мітрі.

Щодо цукру, то його дуже багато в газованих напоях та пакетованих соках — а, як відомо, перебір із солодким збільшує ризики розвитку діабету, ожиріння та серцевих захворювань.>

Якщо хочеться «бульбашок», вибирайте просту газовану воду або мінералку.

Дієтичні напої

Перехід від солодких напоїв до дієтичних газованих для скорочення споживання калорій і цукру може здатися розумним кроком, але він є контрпродуктивним, коли йдеться про здоров’я серця.

— Штучно підсолоджені напої пов’язані з підвищеним ризиком кардіометаболічних захворювань, — каже дієтолог Аріка Хошайт. – Це підтверджують дослідження. У тих, хто регулярно п’є дієтичні газовані напої, на 36 % вищий ризик розвитку метаболічного синдрому і на 67% – діабету 2 типу в порівнянні з тими, хто віддає перевагу воді. Штучні підсолоджувачі в таких напоях збільшує апетит і порушують мікробіом, що може призвести до того, що почне пустувати інсулін, посилиться потяг до солодких і висококалорійних продуктів.

Пиріжки та пампушки

Перекушування, якого слід уникати чоловікам і жінкам старше 50 років, які турбуються про здоров’я свого серця, — це пампушки, пончики, чебуреки, смажені пиріжки та подібні продукти.

— Мало того, що смажені пончики постачають в наш організм багато нездорового жиру, вони також багаті на рафіновані вуглеводи та цукор, що може призвести до збільшення ваги та ризику серцевих захворювань, — каже доктор Сьюзан Бауерман. — Рафіновані вуглеводи та цукор, якщо ви їсте їх надміру, у людей старше 50 років можуть викликати інсулінорезистентність або навіть переддіабет. А це вже вкрай небезпечні речі.

Exit mobile version