Субота, 23 Листопада

Перш ніж сонячне випромінювання, відповідальне за вироблення вітаміну D, досягне нас, і поки земля дасть корисний і поживний врожай, пройде ще декілька тижнів. Протягом усього цього періоду необхідно подбати про задоволення потреб у харчуванні, як це було взимку, чому можна значно полегшити прикорм. Вибір вітамінних добавок навесні – справа дуже індивідуальна, але вітаміни D і C, здається, є найважливішими .

Вітамін D

Загалом мало поживних речовин, які заслуговують на таку увагу навесні, як вітамін D. Через неможливість регулярного впливу на шкіру ультрафіолетових променів в осінньо-зимові місяці, весна є періодом, коли ви найбільш схильні до наслідків дефіциту цієї сполуки.

Список харчових продуктів, які є цінним джерелом вітаміну D3, тобто хімічної форми, що має найбільше біологічне значення, також не дуже широкий. Його можна доставляти в організм, вживаючи в їжу таку рибу, як лосось, скумбрія і оселедець. Деякі кількості також містяться в яйцях і все частіше в збагачених продуктах. Рекомендована добова норма споживання залежить від рівня метаболіту вітаміну D в крові, який легко перевірити за допомогою лабораторного діагностичного дослідження. Однак у середньому щодня слід споживати близько 15 мкг холекальциферолу . Проте все частіше говорять, що вітамін D варто приймати цілий рік, особливо якщо уникати риби та яєць і регулярних сонячних ванн влітку.

Вітамін С

Беручи до уваги такі аспекти, як екологія чи якість їжі у вашому щоденному харчуванні, неважко помітити, що вітамін С також є одним із поживних речовин, які важко отримати наприкінці зими та перед літом. Фрукти та овочі можуть забезпечити організм повною мірою вітамінного навантаження при вживанні в їжу прямо з куща (звісно, ​​після миття) або після термічної обробки, необхідної для придатності до вживання. Найкращими місцевими джерелами вітаміну С влітку є овочі, такі як томати, брокколі та перець, а пізньої осені ще можна збирати капусту та петрушку. Крім того, цінними є такі фрукти, як полуниця або чорниця, а восени ще й чорна смородина.


Звичайно, можна певною мірою захистити себе, готуючи консерви та заморожені страви, але слід пам’ятати, що вітамін С чутливий до кулінарної обробки та зберігання , а тривалий час зберігання додатково збільшує ризик різного роду мікробного псування. Обсяг добової норми вітаміну С слід коригувати до передбачуваної потреби (зазвичай близько 100 – 200 мг аскорбінової кислоти на добу), однак при збалансуванні дієт необхідно пам’ятати про потенційні втрати до 50% і іноді більше, пов’язаних з кулінарною обробкою та зберіганням. Крім того, попит збільшується через такі фактори, як куріння, фізична активність, численні хронічні захворювання або психічні розлади.

Exit mobile version