П’ятниця, 27 Вересня

У перші шість місяців життя немовлят основне джерело рідини для них — грудне молоко чи суміш і трохи води. Вводити в раціон соки, компоти та чаї слід пізніше й дуже обережно, щоб напої не спровокували алергію чи кольки. У цій статті ми розповімо, коли та який саме чай можна давати дітям першого року життя та старшим. 

Дитячий чай — можна з 9 місяців, але є нюанси

Виробники пропонують величезний асортимент дитячого чаю — від пакетованих до гранульованих. Але вибирати відповідний напій слід дуже обережно. У складі продукту не має бути підсолоджувачів, штучних барвників, консервантів та інших добавок. Також слід пам’ятати, що навіть популярні трави — ромашка, фенхель — можуть спричинити в маленької дитини алергічну реакцію. Якщо ж ви все-таки хочете вводити в раціон малюка першого року життя чай, віддавайте перевагу фільтр-пакетикам із травами та пропонуйте дитині напій спочатку в невеликій кількості — до 30 мл. Під час вибору певного товару краще орієнтуватися не на вартість, а на склад продукту, оскільки під час акцій і розпродажів ціни на чай на сайті того ж відомого маркету Маудау можуть бути досить низькими.

Трав’яні напої або тизани — від 3 років

Деякі батьки вважають, що каркаде чи ройбуш можна давати дітям мало не з 7–8 місяців, оскільки це звичайні рослини, які навіть не піддаються ферментації. Насправді ж настої з пелюсток суданської троянди чи аспалатуса можуть спровокувати проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Тому педіатри не радять давати їх дітям до 3–4 років. Це стосується й деяких видів фіточаїв — напої з м’яти, листя брусниці та ялівцю краще давати дітям не раніше, ніж їм виповниться 6–7 років. А знайомство з мате краще взагалі відкласти до 8–10 років.

Чорний та зелений — від 2 років, але з обережністю

Хоча чорний і зелений чаї мають безліч корисних властивостей, пропонувати їх маленьким дітям не варто, тому що:

  1. кофеїн має надто сильний збуджувальний ефект;
  2. таніни чи дубильні речовини порушують засвоєння заліза;
  3. пурини збільшують навантаження на нирки;
  4. пігментні речовини, яких особливо багато в чорному чаї, фарбують емаль молочних зубів.

На думку педіатрів, пропонувати чорний і зелений чай дітям можна лише після 2–3 років. При цьому рекомендована кількість становить не більше ніж 50 мл раз на 4 дні. Чорний чай має бути дуже світлого відтінку, а зелений — зовсім не терпкий. Якісні напої є на сайті МАУДАУ.

Ягідні та фруктові напої — без обмежень за віком

Чаї на основі ягід шипшини, малини та смородини добре впливають на імунітет, оскільки містять велику кількість вітаміну С. Також у них багато мінералів та органічних кислот. Неміцний ягідний чай можна пропонувати дітям після 6–7 місяців. Додавати в напої цукор чи мед не рекомендується. Альтернатива ягідному чаю — фруктовий, з яблук чи груш. Але такі чаї нічим не відрізняються від компотів, які можна давати дітям першого року життя, якщо в малюків немає алергії.

Exit mobile version