П’ятниця, 27 Вересня

Маска для сну – це чудовий аксесуар для тих, хто не може заснути без відчуття повної темряви. Звичайно, є штори блекаут, але вони далеко не у всіх у спальнях, та й у дорогу їх точно з собою не візьмеш.

Влітку маски для сну стають ще популярнішими. Буває так, що рано-вранці сонце вже нав’язливо повзе по подушці, і єдиний спосіб сховатися від нього – це натягнути щільну маску.

Проте експерт зі здоров’я Тіна Патель попереджаємаски для очей збирають бактерії, бруд, залишки макіяжу, натуральні олії та піт. Виходить така собі гримуча суміш, яка контактує з вашим обличчям як мінімум 6 годин. Якщо їх не прати або регулярно не замінювати, вони можуть спричинити інфекції очей, наприклад, ячмінь або кон’юнктивіт.

“Якщо ви відчуваєте неприємні відчуття, страждаєте від почервоніння, липких виділень, а вранці на повіках з’являється скоринка, вам слід припинити використання маски і звернутися за порадою до офтальмолога”, – говорить Патель.

Щоб уникнути зараження, важливо регулярно мити маски для очей у м’якому засобі або прати гіпоалергенним порошком.

Ще одна важлива деталь: маски для сну, зроблені з атласу, оксамиту, флісу, шовку, бавовни можуть спровокувати подразнення або сухість шкіри, появу прищів або алергійну реакцію.

Ще один можливий недолік масок для очей полягає в тому, що якщо вони одягнені щільно, то можуть занадто сильно тиснути на очі. Після пробудження зір буде нечітким, можливо, навіть запаморочення, — додала експерт.

Які бувають маски для сну

  • Шовкові. Вони, як правило, дорожчі і менш довговічні. Оскільки такі маски не вбирають вологу, вони приємніші для вашого обличчя і можуть захистити ніжну шкіру навколо очей. Вони ідеально підходять для людей із чутливою шкірою.
  • Бавовняні. Популярна дихаюча тканина. Вони більш довговічні при пранні, але за ними треба правильно доглядати: не забувати про щотижневу гігієну та своєчасну заміну.
  • Гелеві маски добре справляються із симптомами алергії та можуть допомогти при запаленні та набряклості. Деякі з них можна охолодити в морозильній камері, що ідеально підходить для гарячих літніх ночей. Але спати щоночі в них точно не варто.
  • Маски з підігрівом допомагають при сухості очей, а також знімають стрес та напругу.
  • Маски-обтяжувачі. Вони створюють відчуття тяжкості та дають ефект, аналогічний до обтяженої ковдри. За словами деяких власників, такі маски допомагають їм швидше заснути та довше спати.
  • М’які синтетичні маски (з плюшу, флісу, віскози). У них комфортно спати завдяки ніжному матеріалу, але прати та замінювати теж доведеться частіше.

Якщо ви звикли спати в масці для сну, то не потрібно змушувати себе відмовлятися від неї. Просто пам’ятайте про прості правила гігієни та правильне зберігання аксесуара. І не забувайте маску періодично оновлювати, навіть якщо здається, що вона виглядає чудово.

Exit mobile version