П’ятниця, 20 Вересня

Вчені з Кембриджського університету з’ясували, що малорухливий спосіб життя може погіршити якість життя людей похилого віку, при цьому навіть повільна ходьба може покращити його. Результати дослідження опубліковані в  Health and Quality of Life Outcomes.

У дослідженні взяли участь 1433 мешканці Британії віком від 60 років. Для вимірювання активності учасники носили спеціальні пристрої на стегнах протягом одного тижня. Якість життя оцінили на початку дослідження і через шість років за здатністю до пересування та самостійності в побуті. Також дослідники врахували загальний рівень болю та настрій.

Дослідники встановили, що скорочення активності на кожні 15 хвилин знижували якість життя майже вдвічі. Літні люди, які збільшили рівень своєї активності, навпаки, до кінця дослідження мали вищу якість життя. Додавання однієї години активності на день було пов’язане із значним підвищенням показників якості життя.

При цьому ефективні були неінтенсивні навантаження, наприклад повільна ходьба, але активніші рухи були ще кориснішими.

Вчені наголосили, що будь-які зміни способу життя потребують консультації з лікарем. Якщо протипоказань немає, слід розпочинати поступово, додаючи щодня по п’ять хвилин додаткової активності. ВООЗ рекомендує людям похилого віку не менше 150 хвилин помірної активності на тиждень.

Фізична активність зменшує біль при остеоартриті та інших захворюваннях. Крім того, вона допомагає підтримувати силу м’язів, дозволяючи людям похилого віку продовжувати вести самостійний побут. Депресія та тривога пов’язані з якістю життя, і їх ризик можна знизити, якщо вести активніший спосіб життя, зазначили вчені.

Попередні дослідження показали, що в міру погіршення якості життя зростає ризик госпіталізації, передчасної смерті та раку.

Exit mobile version