Неділя, 6 Жовтня

Найшвидший спосіб прибирання – пройтися вологою ганчіркою по меблям, освіжити підлогу. Можна навіть без додавання спеціального засобу, адже вода і так змиє весь бруд. І це правда, але далеко не всі речі в домі нею можна протирати. Інакше є ризик того, що ці вироби зіпсуються остаточно та безповоротно.

І в цьому випадку краще витратити гроші на придбання спеціального засобу для миття, ніж повторну купівлю речі, яку після прибирання вже не відновити. У статті розповімо, які саме вироби не варто протирати вологою ганчіркою.

Вироби з оксамиту

Ніколи не використовуйте воду для чищення оксамиту або інших ворсистих тканин, таких як замша або велюр. Після висихання ці речі можуть не повернутися до свого первісного вигляду. В результаті на меблях з оксамитовою оббивкою назавжди залишиться нехарактерний слід від чищення.

Паркет та ламінат

Незважаючи на те, що паркетна та ламінована підлога має водостійке покриття, воно з часом зношується, і очищення їх водою може призвести до пошкодження. Якщо рідина потрапить у деревину, та може розбухнути або зовсім почорніти.

Правильний спосіб очищення дерев’яної або ламінованої підлоги – це плоска швабра з мікрофібри з попередньо розпиленим розчином, що чистить, з пульверизатора. Більшість виробників покриттів для підлоги дають конкретні рекомендації щодо того, який продукт вони рекомендують використовувати для прибирання.

Музичні інструменти

Музичні інструменти з дерева не можна протирати вологою ганчіркою. Навіть якщо вони вкриті лаком. Рідина все одно може її пошкодити: призвести до знебарвлення, набухання, тріщин та сколів. Отже, в процесі прибирання рідину слід замінити спеціальними засобами для чищення, призначеними для музичних інструментів.

Срібло

Якщо ви спробуєте очистити потьмяніле срібло водою, це лише посилить неприємний ефект. Найкраще, що можна зробити – це використовувати поліроль для срібла.

Шовк

Прання шовкових тканин, будь то штори або сорочка, може призвести до появи рідких плям і необоротного знебарвлення. Краще надайте це професіоналам, наприклад, якісній хімчистці. Шовк також є одним з матеріалів, які ніколи не слід поміщати в сушарку.

Вироби зі шкіри

Якщо ви спробуєте очистити меблі зі шкіряним покриттям, сумки або предмети одягу з цього матеріалу водою, на них залишаться нехарактерні смуги, а сама шкіра зовсім згодом потріскається. Слід уникати контакту з водою та використовувати спеціальні засоби, призначені для чищення подібних виробів, які не викликають таких проблем.

А що ще?

  • Вироби із латуні. Вони мають захисне покриття, яке псується від впливу води.
  • Електричні прилади. Якщо рідина потрапить у тонкі шви виробу, це може призвести до його поломки. Так що улюблений телевізор, планшет та інші пристрої краще протирати спеціальними серветками для побутових приладів.
  • Світильники та розетки. Навіть крапля води, що потрапила всередину, може призвести до замикання, а потім пожежі. Тому краще не ризикувати та не протирати їх рідкими засобами, а також вимикати з мережі перед початком прибирання.
  • Мармур, штукатурка та цегла. Вироби з цих матеріалів знебарвлюються від дії води, а також втрачають структуру та хімічний склад. Їх краще протирати сухою ганчіркою або просто пилососити.
Exit mobile version