Субота, 21 Вересня

Чи бувало у вас таке, що, тільки-но переступивши поріг якоїсь квартири, вам тут же хотілося розвернутися на 180 градусів і бігти звідти щосили? І справа зовсім не в привітності господарів і не в тому, що вас там не чекали, всьому виною специфічний інтер’єр, який відлякує будь-яку непідготовлену людину. Тому, щоб прихід гостей до вашої оселі не виявився останнім, радимо позбутися деяких раритетів, які не лише видають поганий смак, а й просто захаращують простір.

Килим зі строкатим принтом

Почнемо з такого улюбленого багатьма предмета інтер’єру, як 
килим зі строкатим принтом. Причому сам цей елемент декору найчастіше був виконаний із синтетики, мав нечіткий орнамент, розташований криво і навскіс, і при цьому займав почесне місце на стіні.

Іноземці, до речі, досі не можуть зрозуміти цієї загальної любові до килимів і те, чому вони не використовувалися за своїм прямим призначенням (на підлозі), а неодмінно вішалися на стіну у вітальні. У мережі можна знайти чимало кумедних мемов, присвячених цьому предмету, і цілу добірку фотографій, на яких зображені щасливі володарі цього раритету, зняті зі своїм улюбленцем.

Кришталева люстра

Наступний предмет у нашому списку, якого варто позбутися якнайшвидше, — 
«кришталева люстра» . Ні, якщо ваше світило виготовлене із справжнього венеціанського кришталю, тоді, звісно, ​​до нього немає претензій. Однак і такий елемент декору дуже складно гармонійно вписати в інтер’єр, щоб його не перевантажити.

Але в даному випадку ми маємо на увазі багатоярусну гордість наших мам і бабусь, які, не маючи можливості придбати справжній кришталь, вішали в квартирі таку собі подобу, виготовлену з дешевого пластику. До того ж такі люстри згодом тьмяніють та жовтіють, здешевлюючи будь-який євроремонт.

Трюмо

Переходимо до предмета декору, який, напевно, ще можна зустріти в деяких квартирах і сьогодні. Йтиметься про масивне 
трюмо (трельяж) . Дані конструкції мало того, що «з’їдали» весь вільний простір і в так маленькій квартирі, так ще й виглядали жахливо. Ні, правда, що можна було знайти хорошого в цій тумбочці на ніжках?

Сервант

Ще один раритет, якому місце у глибинці, але ніяк не у ваших апартаментах – 
сервант . Впевнені, що вам доводилося стикатися з подібним буфетом щоразу, як тільки ви зазирали до коханої бабусі у гості.

Цей кремезний предмет меблів місця займав достатньо, вміщував лише 1/3 передбачуваної частини та вибивався із загального стилю. Тому настійно рекомендуємо замінити настільки популярний у 50-60-х роках предмет меблів на щось легше та витонченіше.

До того ж в наш час дизайнери представляють таку різноманітність кухонних стелажів, комодів і шафок, що вибрати елемент, що сподобався, не складе труднощів. Ну, звичайно, якщо вам дістався у спадок антикварний буфет XVII-XVIII століть, тоді просто відреставруйте його, користуйтеся далі і спокійно передавайте своїм онукам та дітям.

Стінка

Цей пережиток минулого досі можна зустріти в тій чи іншій квартирі (особливо люблять такий подарунок залишати ті, хто здає в оренду свої апартаменти). Так-так, мова піде про ту саму 
«стінку» , пік популярності якої припав на 70-ті роки в період світанку багатофункціональних меблів.

Пам’ятаєте ті потужні модульні шафи, побудовані вздовж найдовшої стінки у вітальні? Чомусь від цього предмета меблів не міг відмовитись ніхто, навіть власник найкрихітнішої квартири готельного типу. Тому, якщо ви не прихильник похмурих інтер’єрів, замініть свого гіганта компактним екземпляром або зовсім відмовтеся від нього. Так ви позбавитеся від зайвого пилу і покажете свій ремонт у всій красі.

Шафа з полірованими дверцятами

Близький за духом до стіни – масивна 
шафа з полірованими дверцятами . Його ставили в кімнату і використовували для зберігання одягу (шафа була розділена на дві частини, в одній розташовувалися полички для білизни і т. д., а в іншій — штанга для плічок).

Якщо чесно, на тлі сучасного різноманіття такі радянські меблі виглядають ще більш гнітюче. І хоча багато хто намагається позбавлятися полірованого раритету, проте в деяких квартирах йому досі знаходять застосування.

Кришталевий салатник

Напевно, навіть у вашій квартирі зберігається 
кришталевий салатник або кришталеві фужери для вина, в яких мама чи бабуся подавали святкові страви? А потім все це багатство дбайливо чистилося, протиралося м’якою ганчірочкою і забиралося назад у сервант.

Кришталевий посуд дійсно був у кожної поважної господині. До того ж, раніше це було своєрідним варіантом вкладення коштів. Ми замовимо про те, що часто замість кришталю дамам підсовували посуд зі звичайного скла, і про те, що такі предмети кухонного начиння неймовірно важкі і потребують постійного догляду.

Тому, якщо ви не хочете засмучувати ваших мам-бабусь, розбивши в пориві веселощів черговий кришталевий шедевр, просто складіть це багатство акуратно в коробку і купіть на кухню чудовий порцеляновий сервіз.

Софа

Мабуть, у нас не викоренити любов до ліжок-трансформерів, і тому досі у багатьох квартирах можна знайти продавлену 
софу , що не завжди працює . Раніше цей предмет меблів з поролоновими подушками цілком виправдано займав почесне місце в квартирі, адже ті ж ліжка просто не містилися в малогабаритних апартаментах, і господарям доводилося викручуватися, щоб удень цей елемент служив диваном, а вночі перетворювався на софу.

Дизайнери інтер’єрів одностайні у своїх думках – даному раритету точно не місце у сучасному інтер’єрі! До того ж зараз на ринку багато гідних моделей, які набагато зручніші та екологічніші.

Крісло на ніжках

Наступні представники м’яких меблів, які неодмінно були у кожній квартирі, — продавлений 
диван з поролону та крісла на ніжках . Ні, самі по собі крісла на ніжках – непоганий варіант для квартири, оформленої у ретро-стилі. Але якщо тільки не йдеться про крісла з потертою вицвілою оббивкою зі зламаними підлокітниками.

Навіщо вам цей мотлох будинку? Поролоновий диван-книжка з подушками та масивною спинкою також повинні вирушити за кріслами. Ви ж не хочете отримати алергію та астму? А в тій оббивці, яку раніше використовували для м’яких меблів, будьте впевнені, знайдеться щось і гірше за пил.

Торшер із абажуром

А ось такі аксесуари, як 
порцелянові рибки, слоники або торшер з абажуром, просто перестали бути символом домівки. Вони не тільки не роблять інтер’єр більш теплим і затишним, а й, навпаки, вибиваються із загального стилю і захаращують простір. До того ж сьогодні можна знайти справді цікаві елементи декору, які, можливо, згодом стануть чимось на зразок сімейної реліквії.

Exit mobile version