Субота, 23 Листопада

Разом із довгоочікуваним літом прийшла спека — до плюс 30 у тіні. Така погода зовсім не тішить, а радше дратує. Плюс, спека небезпечна для здоров’я. Тому розповідаємо, що необхідно зробити, щоб врятуватися від літньої спеки у приміщенні без кондиціонера.

  1. Повісити штори чи жалюзі

Сонячні промені проникають у приміщення та нагрівають повітря та предмети. Щоб уникнути, повісьте щільні штори або жалюзі. Їх доведеться тримати задернутими чи закритими, поки що на вулиці світло.

  1. Оклеїти вікна плівкою

Попередній варіант поганий тим, що у квартирі стане темно. Якщо хочете, щоб світло з вулиці проникало в приміщення, обклейте вікна сонцезахисною плівкою. Вона допомагає впоратися зі спекою, не перетворюючи квартиру на підземелля.

  1. Провітрювати правильно

Вдень вікна відчиняти не варто: у квартиру потрапить гаряче повітря із вулиці. Вікна краще відкривати в годинник, коли прохолодно. Вранці – з 4 до 8, увечері – після 22. Якщо можете, залишайте вікна відкритими на ніч. Закривайте їх до того, як надворі стане спекотно.

  1. Зволожити повітря

Холодна вода допоможе охолодити приміщення. Перший варіант – пульверизатор: набирайте в нього крижану воду і розпорошуйте раз на годину-півтори. Головне не перестаратися: надто вологе повітря комфорту не додасть.

Другий варіант – зволожувач повітря. У нього потрібно налити крижану воду та додати лід. Можна додати краплю ефірної олії м’яти чи лимона.

  1. Вимкнути побутову техніку

Намагайтеся не користуватися плитою та духовкою. Це стосується й електричного чайника, праски, кавоварки – вони нагрівають повітря. Навіть комп’ютер і телевізор слід вимкнути, коли вони не потрібні.

  1. Замінити лампочки

Лампи розжарювання сильно нагріваються у процесі роботи. Їх варто замінити на світлодіодні: вони майже не нагріваються. Якщо немає можливості замінити лампи, освітлення у спеку краще вимикати.

  1. Вимкнути сушарку для рушників

Опалення в квартирі влітку не працює, а сушки для рушників залишається включеним. Якщо він підключений до труб гарячого водопостачання, перекрийте вентилі. З електричним сушки для рушників простіше – його вимикають за допомогою перемикача або виймають вилку з розетки.

  1. Увімкнути витяжку

Якщо довелося готувати на плиті або приймати теплий душ, увімкніть витяжку на кухні або у ванній. Вона прибере частину гарячого повітря та пари з приміщення.

  1. Поліпшити роботу вентилятора

Сам собою вентилятор не охолоджує приміщення. Щоб зробити з нього подібність до кондиціонера, поставте перед ним пляшки з крижаною водою. Якщо є час, наповніть їх на ¾ водою і заморозьте: так вийде ще ефективніше.

  1. Охолодити простирадла в холодильнику і розвісити по дому

Простирадлам вистачить 10-15 хвилин у морозилці, щоб остудитися до оптимальної температури.

  1. Вологе прибирання 1-2 рази на день

Протирайте підлогу та меблі хоча б щодня. Для цього використовуйте крижану воду: вона охолодить поверхню. Цей спосіб має ще один бонус — у квартирі стане легше дихати, бо в повітрі буде менше пилу.

Якщо використовувати ці методи по одному, особливої ​​різниці не помітите. Але варто скомбінувати кілька, щоб у квартирі стало значно легше жити.

Охолоджуйте не тільки квартиру, а й себе: пийте прохолодні напої, їжте салати та холодні закуски, балуйте себе морозивом, приймайте прохолодний душ. Тільки не переохолоджуйте і не сидіть під вентилятором, щоб не захворіти.

Exit mobile version