Четвер, 21 Листопада

Питання про те, як позбутися від пилу в домашніх умовах, є одним з найчастіших питань багатьох алергіків, а також людей, яким набридло постійне прибирання. На жаль, жодного універсального рішення для позбавлення від пилу в квартирі поки не придумано. Однак є способи, які дозволяють значно зменшити його кількість у нашому середовищі. Деякі з них включають очищувачі повітря. Ми запрошуємо вас до нашого посібника, де ви відкриєте для себе 12 найважливіших способів боротьби з пилом.

Пил – це суміш твердих частинок діаметром до 100 мкм

Пил складається в основному з дрібних органічних і неорганічних відходів, а також мікроорганізмів, які живляться, наприклад, нашим волоссям і шерстю тварин. Найважливішими компонентами пилу є: відлущений епідерміс, волосся, живі кліщі та їх фекалії, бактерії, такі як Bacillus, Staphyloccus або Micrococcus, гриби, цвіль та їх спори, мертві комахи, яйця комах і послід, пилок рослин, залишки косметики, миючих засобів, хімікатів, домішки, принесені ззовні на взуття – піщинки, земля та багато іншого.

Чи шкідливий пил? 

Вплив пилу на здоров’я – справа індивідуальна. Для деяких людей контакт з домашнім пилом не матиме впливу на здоров’я. В інших це може призвести до серйозної алергічної реакції. За словами Норберта Енглерта з Федерального управління навколишнього середовища Німеччини, дрібні частинки пилу (<10 мкм) проникають в альвеоли при вдиху . Вони розпізнаються як чужорідні тіла в організмі, що викликають роздратування. Крім того, частинка пилу також містить мікроскопічні частинки (<0,1 мкм), які здатні проникати через гематоенцефалічний бар’єр.

Спонтанна реакція організму на пил може проявлятися наступним чином: біль у горлі, риніт, чхання, тиск у грудях, задишка, почервоніння і печіння шкіри, свербіння. Алергічна реакція здебільшого викликана кліщами домашнього пилу та продуктами життєдіяльності комах. Хмари пилу також приховують шерсть тварин і спори грибів і плісняви ​​(Alternaria, Cladosporium, Penicillum), на які алергія у великої групи людей. Варто зазначити, що тривале дихання запиленим повітрям призводить до хронічних захворювань органів дихання (бронхіальної астми), сприяє ослабленню імунної системи, інфекції верхніх дихальних шляхів. Крім того, як відзначають португальські вчені, пил може накопичувати канцерогенні речовини. Частинки пилу, занесені в будинок ззовні, можуть містити, зокрема олово, важкі метали або інсектициди.

Як позбутися від пилу в квартирі? 

  • Очищення повітря
  • Регулярне прибирання пилососом
  • Прибирання полиць, стільниць, шаф
  • Прибирання вгору і вниз
  • Прибирання підлоги 
  • Ефективна вентиляція
  • Провітрювання кімнат
  • Обмеження кількості аксесуарів та прикрас
  • Позбавлення від килимів, штор і штор
  • Чохли та чохли, які можна прати
  • Чищення тварин
  • Заміна фільтрів у наявній побутовій техніці

Щоб позбутися пилу у вашому домі назавжди, потрібен комплекс заходів. З одного боку, варто інвестувати в пристрої, які особливо допоможуть зменшити кількість пилу в повітрі, наприклад, очищувач повітря. З іншого боку, пилосос з низьким рівнем вторинних викидів буде неоціненним. Однак остаточний ефект не буде можливим без зміни певних звичок і звичок, і, перш за все, регулярності і послідовності в діях. Отож чим більше ми прибираємо, тим менше бруду та пилу буде накопичуватися в нашому домі і тим менше часу буде потрібно, щоб від них позбутися.

Exit mobile version