Понеділок, 25 Листопада

Праску потрібно чистити і бажано не періодично, а регулярно, інакше випрані речі доведеться перепрати, причому неодноразово. Складність у тому, що чистити праску потрібно не лише зовні. Всередині резервуара для води, якщо праска з функцією подачі пари, накопичується рудий накип.

Крім накипу, в резервуарі може утворитися ще й пліснява – це на той випадок, коли праскою доводиться користуватися час від часу, причому не зливаючи з неї воду.

Спосіб перший

Щоб не забивати вапняком сопла для подачі пари, потрібно використовувати дистильовану воду. У водопровідній воді досить багато домішок, які при нагріванні осідають на корпусі або вивалюються пластівцями при подачі пари.

Найпростіший спосіб – водний розчин оцту. Інгредієнти змішують 1:1, нагрівають праску, ставлять на 5-10 хвилин вертикальне положення. Потім тримають прилад горизонтально та випускають пару. Потім наливають чисту воду та повторюють процедуру. Якщо вода чиста, то її залишки зливають, якщо накип ще сиплеться, процедуру з оцтом повторюють.

Спосіб другий

Потрібна лимонна кислота – 25 г на склянку теплої води. Після повного розчинення суміш заливають у розігріту праску, залишають на 5-10 хвилин. Далі маніпуляції ті самі, як і при чищенні праски оцтом. Можливо, потрібно буде повторити.

Спосіб третій

Використовується для чищення підошви праски від застиглих накипу та нагару. Столовий оцет потрібно змішати з водою 1:1, змочити в розчині ганчірку та протерти холодну підошву. Змоченою в тому ж складі ватяною паличкою протирають отвори для подачі пари.

Exit mobile version