Не всі господині можуть байдуже дивитись на брудну варильну панель чи сковороди з нагаром. Невгамовний характер не дає спокою ні рукам, ні ногам, і, підкоряючись інстинктам, господиня хапається за ганчірки, що чистять та інші засоби для наведення порядку.
Виявляється, не все так благополучно щодо цього, і багато звичок не мають нічого спільного зі здоровим глуздом. Розкажемо, яким речам часте прибирання може нашкодити.
Пательня
Щоб рідше мити сковороду, потрібно просто правильно її доглядати. Навіть чавунний посуд не варто терти металевими губками та жорсткими щітками. Кип’ятити чавунне начиння з рідкими миючими засобами з ароматизаторами взагалі не слід. Посуд може увібрати в себе сторонні запахи.
Плита
Не варто щодня терти плиту з миючими засобами, якщо не утворилися стійкі забруднення. Те саме стосується духовки. Можна спробувати замість хімічних засобів використати народні або піти на хитрість та вкривати плиту фольгою або силіконовими килимками.
Штори
Одні господині перуть штори регулярно, інші обходяться пилососом. Насправді якщо ситуація не критична, то правильніше буде обійтися без прання, яке проводять не частіше двох разів на рік. Інакше може статися так, що одного разу тканина сяде, а відкладати і підшивати вже нічого.
Меблі
Не існує такого засобу, який міг би виключити появу пилу на поверхні. Якщо постійно протирати або натирати комоди і тумби «чарівними» складами, можна зіпсувати поверхню або усвідомити, що після такого прибирання пил до меблів притягується як магнітом. Краще регулярно проводити вологе прибирання.