Не всю роботу, яку роботящі господині виконують по дому, можна назвати обов’язковою. Деякі, так скажімо, «процедури» зовсім не приносять ніякої користі, оскільки на них йде багато часу і сил, а результату, як такого, просто немає.
Поспішаємо розповісти про кілька побутових завдань, від виконання яких ви можете відмовитись, і ніхто цього навіть не помітить.
Натирання лінолеуму
Можливо, вам зустрічалися рекомендації виробника натирати мастикою лінолеум, щоб продовжити термін його служби. Але якщо прикинути, скільки лінолеум протягне без натирання (близько 10 років), а скільки – з ним (в районі 12 років), особливої різниці ви, на жаль, не помітите, а ось за баночки з поліролями доведеться викласти чималеньку суму. А тепер подумайте – чи варто покриття цих витрат, а також додаткових зусиль, витрачених на підтримку його зовнішнього вигляду.
Перекладання готової їжі
Якщо супу в каструлі залишилося на дні, а в тарілці присутня половина порції, яку дитина не змогла подужати, немає необхідності перекладати їжу в посуд меншого розміру. Винятки становлять випадки, коли холодильник переповнений продуктами і велика каструля не вміщається або коли в кількох тарілках залишилося зовсім небагато їжі і ви хочете зібрати все в одній. В інших ситуаціях не варто витрачати зайві зусилля, оскільки після перекладання кількість посуду, який доведеться мити, лише збільшується.
Протирання пилу з поверхонь, що знаходяться вище за рівень очей
Вам ще не набридло щодня вибиратися на табурет, щоб дістати до верхівки шафи? Частоту виконання цього заняття можна скоротити до 3-4 разів на місяць. А щоб пилу накопичувалося менше, протирайте поверхні поліроллю, а не вологою ганчіркою і обзаведіться зволожувачем повітря – він, крім усього іншого, зменшить кількість пилу.
Щоденне миття ванни
Звичайна ванна не потребує щоденного миття. Привчіть домочадців обполіскувати ванну після її використання, щоб підтримувати привабливий вид сантехніки. Це позбавить вас необхідності щодня драїти ванну, залишивши це заняття для генерального прибирання з використанням спеціальних засобів.
Прасування рушників та постільної білизни
Навряд чи хтось помітить, чи є складки на рушниках, розвішаних у ванній та на кухні або чи пом’яте простирадло на вашому ліжку. До того ж, постільна білизна точно не залишиться в ідеальному стані до наступного прання – вже після першої ночі буде складно визначити, прасували її чи ні.