П’ятниця, 22 Листопада

Повертаючись у дачний будинок навесні після тривалої відсутності взимку, потрібно обов’язково перевірити будівлю – усередині та зовні. Адже за ці 3-4 місяці холодів і вашої відсутності може багато чого змінитися, причому не на краще. Температура та вологість постійно скачуть, від цього ґрунт може просідати або навіть спучуватися.

Через це після ретельного огляду в будинку можна виявити тріщини на фасаді, у фундаменті чи навіть стінах. Двері можуть погано відчинятися або зачинятися, а плінтуса – відходити. Це перші тривожні дзвіночки і ознаки того, що незабаром ваш дачний будинок може зруйнуватися і настав час вживати серйозних заходів.

Про те, які ще причини говорять про майбутні проблеми з довговічністю дачного будинку, розповімо в нашій статті.

Двері та вікна не зачиняються

Повернувшись у будинок після холодів, насамперед потрібно перевірити дверні косяки, самі двері, вікна та рами. Важливо, щоби все добре функціонувало. Якщо двері і вікна просіли і перекосилися, це говорить про фундамент, що «загуляв».

Це легко перевірити самостійно за допомогою стандартного будівельного рівня. Навіть якщо одна зі сторін просіла лише на пару сантиметрів, проблема є. Особливо, якщо мова не про старий будинок, а про нещодавно придбаний.

Проблеми з фундаментом найчастіше відбуваються через високий рівень ґрунтових вод та важкого глинистого ґрунту. Ці фактори можуть чинити тиск на основу будинку. Взимку ґрунт здатний спучуватися та нерівномірно перепідніматися. Через це стрічка фундаменту розривається. Потрібно вчасно звернутись до професіоналів, щоб уникнути небезпечних наслідків.

Тріщини у стінах будинку

Причини їх виникнення схожі на ті, що викликають проблеми з відчиненням дверей і вікон. На появу тріщин впливає слабкий ґрунт, проблеми із фундаментом. Іноді навіть помилки під час будівництва будинку.

Якщо тріщина з’явилася в середині стіни і її розкриття відбувається лише зверху, це свідчить про спучування ґрунту. Якщо вона має вертикальну форму і розкривається донизу – це ознака просідання. А якщо тріщина йде від кута до центру, то проблема у засипці стіни. Як би там не було, без допомоги досвідченої бригади будівельників не обійтися.

Нерівна підлога

Перевірити те, наскільки у вашому будинку рівна підлога, досить просто. Можна взяти звичайний м’ячик, покласти його на підлогу у середині кімнати. Якщо м’ячик покотиться в якийсь бік, це може говорити про те, що балка, що підносить підлогу з цього боку, згнила або просіла. Так чи інакше, потрібно розкривати конструкцію, щоб це перевірити і ліквідувати дефект.

Тріщини на шибках

Іноді тріщини на шибках можуть бути зовсім не від удару ззовні. Деколи причиною може стати структурне зміщення будівлі, яка створює тиск на скло. Від цього вони лопаються та тріскаються. Якщо це помітили, варто також оглянути стіни на предмет тріщин. Якщо виявите такі, краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Тремтять меблі і дзвенить посуд при ходьбі

Увійшовши в будиночок після зими, потрібно пройтися ним і потопати. Якщо за такої ходьби, всі предмети навколо хитаються — починаючи від шаф, закінчуючи посудом у них — балки, що підтримують будинок, просіли або прогнили. Цей неприємний дефект явно доведеться усувати. Самостійно зробити це навряд чи вийде.

Exit mobile version