Якщо у вас не приживаються фіалки, орхідеї та інші примхливі квіти, не біда. Ця симпатична зелень здатна нас усіх пережити.
Алое
Ця знайома багатьом з дитинства рослина вважається скоріше корисною, ніж декоративною. А дарма: окрім звичного нам деревоподібного алое, є ще кілька десятків видів, і деякі з них виглядають дуже цікаво.
Алое добре переносить як прямі сонячні промені, так і недостатнє освітлення, сухе повітря та сильну вологість, перепади температури та рідкісний полив. Взимку достатньо поливати рослину раз на місяць, а влітку – раз на тиждень.
Якщо ви хочете, щоб алое не просто вижило, а почувало себе добре, пересаджуйте його раз на два роки в ґрунт для сукулентів, не виставляйте на сонце, що палює, і поливайте, коли земля в горщику підсохне.
Каланхое
Ще одна декоративно-лікарська рослина, здатна пережити недбалість господаря. Каланхое не любить сильної вологості, тому, якщо ви забудете його полити, воно на вас не образиться.
Також із цією рослиною нічого не станеться, якщо температура в приміщенні впаде до +5 °С. Каланхое любить світло, але на сонце після полудня його все-таки краще не виставляти. Обприскувати його теж нема чого.
Ечеверія (ехеверія)
Як і всі сукуленти, еверія не потребує особливої турботи. Достатньо посадити її в ґрунт для сукулентів і зрідка поливати (влітку достатньо одного разу на тиждень, навесні та восени – раз на місяць, а взимку взагалі можна полити 1-2 рази). Ечеверію влаштує будь-яка кімнатна температура вище +5 °С.
Хавортія смугаста
Кумедний маленький сукулент з хижим забарвленням дуже витривалий і невибагливий. Посухи для нього звичні, тому він і не помітить, якщо ви забудете його полити. Взимку його можна взагалі практично не поливати – робити це слід тільки в тому випадку, якщо листя почне втрачати пружність.
Хавортія любить яскраве розсіяне світло, але виставляти її під пекуче сонце все-таки не варто. А ось прохолода їй нічим не загрожує.
Товстянка (грошове дерево)
Чи справді ця рослина сприяє зростанню добробуту господаря, науці невідомо, але вона абсолютно точно пожвавлює інтер’єр навіть у невдачливих квітникарів. Достатньо лише поливати його раз на тиждень влітку і раз на місяць взимку, протирати листя від пилу і іноді провітрювати кімнату.
Товстянка любить сонячне світло, але не пряме. До речі грошове дерево є головним грошовим талісманом, який активізує енергію грошей у секторі багатства. Поставте грошове дерево на південному сході приміщення, саме там знаходиться центр матеріальних благ.