Відбілити речі під час прання не так просто. Сучасні порошки та технології далеко не завжди дозволяють досягти бажаного ефекту. Тому варто розібрати 5 способів, завдяки яким наші бабусі вибілювали одяг у домашніх умовах.
Кип’ятіння з засобами, що містять хлор
Це традиційний спосіб, який варто розглянути детальніше. Суть методу: потрібно наповнити велику каструлю водою, додати хлорку та укласти одяг.
Важливо використовувати каструлю великого обсягу, вона має бути емальованою і без сколів. Непоодинокі ситуації, коли вибираються каструлі з нальотом. Використовуючи їх, можна зіпсувати річ.
Час кип’ятіння має становити трохи більше 45 хвилин. Деякі радять попередньо замочувати речі у підсоленій воді. На 5 літрів води потрібно додавати 3 склянки солі, час кип’ятіння 50 хвилин.
Перекис водню
Перекис водню з аптеки може стати чудовим засобом, який дуже спростить життя. Найцікавіше, що цей засіб сучасні господині використовують рідко, а дарма. Схема застосування перекису водню виглядає так:
- У літрі води потрібно розчинити чайну ложку перекису. Якщо забруднення незначні, концентрацію можна зменшити.
- Речі замочуються у розчині протягом півгодини.
- Періодично речі потрібно перемішувати. Робити це голою рукою точно не слід.
- Речі добре прополіскуються під проточною холодною водою.
Після застосування цього способу речі рекомендуються випрати у пральній машині, використовуючи звичайний порошок.
Марганцівка
Метод можна назвати неоднозначним, але свій ефект він точно дасть, якщо дотримуватись інструкції. Для цього способу потрібно використовувати звичайну марганцівку та господарське мило. Відбілювання речей виконується за такою схемою:
- господарське мило натирається на тертці. Це обов’язково варто робити, щоб мило швидше розчинялося у воді;
- стружка додається у ємність відповідного розміру;
- заливається водою;
- додається кілька кристалів марганцівки. За підсумком повинен вийти слабко-рожевий розчин;
- білі речі замочуються протягом 12 годин.
Після відбілювання застосовується звичайне прання.
Гірчичний порошок
Запрані чи посірілі речі можна відновити, використовуючи гірчичний порошок. Відразу варто відзначити, що цей спосіб згубно позначається на стані тканини. Гірчичний порошок є сенс використовувати тільки в тому випадку, якщо інших варіантів просто немає і речі давно зносилися.
Бажано відбілювати кухонні рушники або скатертини, на яких сформувалися плями жиру та інші схожі забруднення.
Для застосування цього способу слід дотримуватися наступної методики:
- Пакет гірчичного порошку розчиняється у 5 літрах окропу.
- Час замочування становить від 2 до 3 годин.
- Потім рушники вирушають у пральну машину на кілька годин.
Важлива умова: речі поміщаються в окріп, але не кип’ятять. Намагаючись кип’ятити їх, можна зіпсувати структуру тканини та можуть виникнуть інші проблеми.
Оцет
Оцет також допомагає повернути свіжість білих речей. Суть методу дуже проста: замість прального порошку у відсік слід додати 100 мл оцту. Прання дозволить відновити речі та надасть профілактику від неприємних запахів та грибка, який може бути у пральній машині.