Невеликий город прямо на кухонному вікні – корисно та зручно. Ця ідея стає все більш модною та популярною. Потрібна зелень завжди під рукою. До того ж, вид рослин дуже пожвавлює приміщення.
Салат
Самостійно виростити цю листову зелень дуже легко. Зробити це можна навіть без насіння. Куплений у магазині салат можна використовувати вдруге.
Зрізану нижню частину поміщають у блюдце з водою. Після появи коренів можна посадити його у справжній ґрунт. Верхня частина рослини обов’язково має бути над землею. Її необхідно постійно обприскувати, не допускаючи висихання. Вже через кілька днів ви побачите появу нового листя.
Лимонник
Ця пряність із лимонним ароматом росте просто як трава. Крім вирощування насіння, його можна виростити з обрізків стебел. Для цього нижню частину стебла з корінням достатньо поставити у склянку з водою. Коли коріння почне збільшуватися в розмірах, рослина пересаджують у горщик.
Стебло розміром в 30 см зрізують і вживають в їжу, в той час як частина лимонника, що залишилася, продовжує рости далі.
М’ята
Рослина дуже швидко розростається, тому для м’яти підбирають великий широкий горщик. Його ставлять у добре освітлене місце, де достатньо сонця та тепла. М’ята любить пухкий, вологий ґрунт, полив має бути регулярним.
Свіжі листочки м’яти використовують для заварювання в чай, її запах заспокоює, знімає роздратування та втому. Навіть сам аромат цієї рослини на кухні чудово освіжає атмосферу, утихомирює і піднімає настрій.
Рукола
Свіжі листочки цієї прянощі нагадують смак гірчиці. Їх додають як приправу в супи, соуси, як добавку до м’ясних та рибних страв.
Виростити руколу будинку нескладно. Вона дуже невибаглива до догляду. Для посіву насіння досить пухкого та зволоженого ґрунту. Насіння засипають тонким шаром землі та зволожують з розпилювача. Потім укривають плівкою і ставлять у тепло. За тиждень вже видно перші сходи. Паростки заввишки 10 см вже можна зрізати і додавати в їжу. Вони швидко відростають знову. Крім користі, рослина чудово виглядає на кухонному вікні.
Авокадо
Для деревця авокадо потрібно багато місця, тому якщо простір кухні дозволяє його ставлять на підлогу. Навіть карликове авокадо зростає до 3 метрів. Але якщо ви хочете скуштувати плоди, потрібно садити саме його.
Карликовий варіант плодоносить чорними або зеленими фруктами, і їх можна їсти. Звичайне авокадо в кімнатних умовах проросте із кісточки, але плодів не дає. Зате від нього багато зелені, що освіжає кухню. Місткість повинна бути з хорошим дренажем та піском. У такому ґрунті авокадо добре почувається.
Зелень під рукою потрібна кожній господині. У ній немає ніякої хімії, вона дуже пожвавлює вигляд сучасної кухні, та й користь для здоров’я дуже відчутна.