П’ятниця, 22 Листопада

Можна витрачати багато часу і сил на прибирання, але допускати типові помилки, через які не буде чисто. Тому варто згадати основні помилки, яких припускаються навіть досвідчені господині.

Немає порядку дій

Порядок має бути навіть у дрібницях. Перше, що потрібно зробити – це скласти план прибирання. Є кілька основних правил:

  • Прибирання повинне починатися з далеких кімнат.
  • Насамперед потрібно прибрати основний бруд та сміття. Багато хто відразу починає пилососити, але це помилка. Велике сміття краще прибирати віником або схожими пристроями.
  • Після застосування пилососа потрібно добре витерти всю поверхню.
  • Коли немає пилу на стінках та полицях, можна використовувати поліроль.

Завершальний етап – це миття підлоги, він виконується в останню чергу. Після миття підлоги потрібно дочекатися, поки все висохне. Фахівці рекомендують застосовувати шампуні із антибактеріальними властивостями. Мити підлогу звичайною теплою водою в сучасних реаліях безглуздо.

Пилосос із забитим фільтром

Пилосос – це невід’ємний атрибут будь-якого прибирання. Однак багато людей регулярно не стежать за його станом, забуваючи регулярно міняти чи очищати фільтри. Якщо фільтр пилососа забитий, його ефективність значно знижується.

Якщо для прибирання застосовується миючий пилосос, воду потрібно міняти після кожного використання. Якщо вода у фільтрі почне застоюватися, з’явиться неприємний аромат та інші проблеми. Перелічені речі можуть здатися банальними, але є ключовими для чистоти будь-якого будинку.

Застосування піпідастру

Піпідастр – це мітелка для видалення пилу з різних поверхонь. Її багато хто бачив в американських фільмах, тому причину застосування легко пояснити. А який у ньому сенс? Піпідастр підходить для видалення пилу з делікатних предметів, іншого застосування у нього немає.

Важливо зрозуміти принцип роботи: волоть струшує пил з однієї поверхні, переносячи на іншу. Її є сенс використовувати для рельєфних речей, де немає можливості використовувати звичайну ганчірку. У всіх інших випадках потрібно використовувати вологу ганчірку та миючий засіб. Багато фахівців взагалі відмовляються від застосування піпідастру.

Поспішати змивати чистящий засіб

Побутова хімія дуже спрощує процес прибирання. Однак тут важливо виявляти раціональність і чітко дотримуватися інструкцій. Який сенс відразу змивати засіб, якщо він ще не почав працювати? 

Хімія має розпочати реакцію, тоді прибирання значно спроститься. Ключова помилка багатьох у тому, що вони використовують засіб і відразу змивають його. Виробники не просто так вказують рекомендації щодо застосування, їх слід виконувати. Застосування на око знижує ефективність і може навіть представляти справжню небезпеку.

Мити вікна у ясну погоду

Подібне рішення може здаватися логічним, але завжди важливо звертати увагу на деталі. Намагаючись ідеально вимити вікна в сонячну погоду, багато хто забуває, що засоби для чищення будуть швидко висихати, через що їх складніше змити, також можуть залишатися різні розводи. 

Є просте рішення: потрібно мити вікна у похмуру погоду. Багато хто здивується, але коли немає сонця, багато забруднень видно краще.

Exit mobile version