Дачники займаються деякими справами на дачі восени машинально, тобто не думаючи про те, правильно вони діють чи ні. Мабуть, настав час відмовитися від зайвої роботи.
1. Випалювання трави
Порожня трата часу, але багато хто вважає, що завдяки цьому на ділянці навесні буде менше бур’янів. Це не правда. Бур’янів буде стільки ж, а корисні комахи та мікроорганізми у верхньому шарі ґрунту напевно загинуть.
2. Глибоке перекопування
Важливо розібратися зі складом та структурою ґрунту. Перекопувати город є сенс тільки в тому випадку, якщо ґрунт важкий або коли потрібно його розкисляти.
В інших випадках глибоке перекопування вбиває корисні ґрунтові мікроорганізми.
3. Внесення азотних добрив
Єдині добавки, що важливі у цей час, – фосфор та калій.
4. Використання гербіцидів
Восени внесення подібних складів шкідливе і марне. Більшість препаратів втрачає свою ефективність при зниженні температури повітря нижче +10 градусів.
5. Заміна ґрунту в теплиці
Ґрунт у теплиці змінюють один раз на 2-3 роки, і цього цілком достатньо.
6. Посадка саджанців
Восени висаджують зимостійкі сорти плодових культур, але робити це потрібно вчасно, щоб вони встигли вкоренитися. А з посадкою кісточкових (черешні, абрикоса та персика) взагалі краще не поспішати до весни.
7. Обрізання декоративних
Невибагливі багаторічні декоративні культури не потребують обрізки. Це стосується гейхери, окремих видів хости та герані, примули та інших кольорів.