Субота, 21 Вересня

Більшість навіть не підозрює, що в їхньому будинку є речі, які можуть нашкодити здоров’ю. І це не тільки токсичні засоби для чищення.

  1. Коробки з картону. За словами медсестри Карін Ешлі, картонних коробок краще позбутися якомога раніше. Справа в тому, що вони є чудовими місцями, де можуть оселитися таргани та павуки. До того ж найчастіше ці коробки брудні, адже вони пройшли довгий шлях, щоб потрапити до вас зі складу. Вони можуть піддаватися дії різних хімікатів.
  2. М’ясні делікатеси, що зберігаються в холодильнику довше за п’ять днів. Пов’язано це з листерією. Це бактерія, здатна викликати листериоз – одну з форм харчового отруєння. Інфекція, що виникає в результаті, призводить до діареї, блювоти, головного болю, лихоманки, ознобу. Вагітні та люди з ослабленим імунітетом можуть мати ще більш серйозні симптоми.
  3. Пластикові контейнери для продуктів. BPA вважається шкідливою речовиною, що міститься у пластиці. Крім того, замість нього у пластмасі можуть бути BPS та фталати. Ці речовини порушують гормональний баланс у жінок та чоловіків. Через це виникають порушення менструального циклу та біль під час місячних, відбувається раннє статеве дозрівання, може з’явитися синдром полікістозних яєчників та симптоми менопаузи. Також пластмаса потрапляє в їжу, якщо вона тепла. Замість пластику краще вибирати такі матеріали як скло, силікон, нержавіюча сталь, бамбук.
  4. Відбілювач. Керівник Bio Recovery Габбі Мартін підкреслює, що відбілювач може становити небезпеку для здоров’я. Під час прибирання він може спричинити серйозну хімічну реакцію та погіршити ситуацію. Також якщо у вас вдома є невикористаний відбілювач, то в жодному разі не змішуйте його з продуктами на основі аміаку. Справа в тому, що така суміш створює смертельний газ хлораміну, що викликає пневмонію.
  5. Аерозольні балончики. Такі балончики є сумішшю небезпечних хімічних речовин. До того ж балончик раптово може вибухнути.
  6. «Жорсткі» засоби для чищення. Джейкоб Хаскаловичі, доктор медичних наук, головний медичний фахівець з клірингу, зазначає, що якщо ви навіть точно не знаєте, які інгредієнти входять до складу засобів для чищення, то краще перейти на біорозкладні продукти: наприклад, оцет, харчову соду. Навіть аміак або простий відбілювач здатні викликати роздратування очей та легень, нашкодити шкірі. «Жорсткі» засоби для чищення можуть знищувати корисні бактерії і навіть впливати на епігенетику (тобто на те, як ваші гени самі себе регулюють).
  7. Губка для кухні. Поролонові губки – відмінне середовище для розмноження бактерій. Тому витирати все однією і тією ж губкою – не завжди гарна ідея. Крім того, багато губок повністю так і не висихають.
Exit mobile version