П’ятниця, 20 Вересня

Компостування допомагає зменшити кількість органічних відходів на присадибній ділянці. Також це екологічно чистий спосіб утилізації органічних відходів, який сприяє зниженню кількості сміття на звалищах та полігонах. Крім того, використання компосту як добрива дозволяє знизити використання хімічних добрив. Але отримання якісного органічного добрива потребує певних навичок та знання деяких хитрощів.

Однією з таких хитрощів користуються агрономи. Вони обов’язково додають до органіки землю.

Навіщо потрібна земля

Компостування – це процес перетворення органічних відходів на поживний субстрат для рослин. У процесі переробки беруть участь мікроорганізми, які і перетворюють траву, тирсу та очищення на багатий на поживні речовини грунт.

Цей процес аналогічний тому, що відбувається природно. Трава, листя, гілки, навіть мертві тварини переробляються ґрунтовими мікроорганізмами на гумус, яким харчуються рослини.

Додаючи 20-30% землі в компостну купу, ви заселяєте в неї грунтові мікроорганізми, що прискорює процес переробки органіки. Мікроорганізми, що містяться в землі, швидко “включаються в роботу”, що підвищує швидкість розкладання органічних відходів.

Крім того, земля допомагає зберігати оптимальну вологість та температуру, що також сприяє прискоренню процесу компостування. Мікроорганізми можуть жити тільки у вологому середовищі, а листя, стебла та інші “пухкі” інгредієнти швидко висихають. Земля ж ущільнює їх та підтримує вологими.

Ще одна функція землі – поглинання азоту. Особливо це важливо при компостуванні гною. Величезна кількість азоту в процесі розкладання просто випаровується в повітря. Якщо ж до гною та інших відходів додати 30% землі, то вона поглине азот і утримуватиме його до внесення на грядку. Таким чином, ефективність натурального добрива підвищується.

Якщо у вас вже є добрий компост, можна використовувати його для заселення нової компостної купи корисною мікрофлорою. Там її міститься набагато більше, ніж у звичайній землі. І не забувайте про те, що необхідно постійно підтримувати вміст компостної купи у вологому стані, інакше мікроорганізми не працюватимуть.

Exit mobile version