П’ятниця, 22 Листопада

В останні роки білі стіни – очевидний інтер’єрний тренд. Але далеко не завжди і не всім таке рішення буде виграшним.

Звідки виник цей тренд?

Тренд на білі стіни прийшов з Європи — на Заході забудовники найчастіше здають квартири з білими стінами та найпростішим оздобленням. Вітчизняні компанії перейняли досвід і почали використовувати це як основу.

Квартир з білими стінами так багато ще й тому, що багато власників вирішують зробити ремонт «без проблем» для подальшої здачі житла – якщо зробити всі стіни просто білими, можна не думати над поєднанням шпалер у кімнатах і про те, яке покриття підійде до стін.

Такий ремонт для житла під здачу рекомендують і фахівці з хоумстейджингу, і рієлтори — стіни в нейтральних кольорах не відволікають потенційних орендарів чи покупців під час показів. Вони заходять у приміщення і відразу уявляють свої меблі в ньому. Крім того, білі стіни також прискорюють процес фарбування, оскільки не вимагають шару ґрунтовки.

Ще одна причина популярності таких ремонтів – це просто тренд. Світлі інтер’єри та мінімалізм люблять у скандинавських країнах, квартири з білими стінами та паркетом у багатьох асоціюються з Парижем — подібними референсами рясніє весь Pinterest.

Білий колір та його небезпеки

Вибрати правильний білий колір не так легко – існує забагато відтінків. Яскравий білий колір може виглядати як ґрунтовка — незавершена та «стерильна». Якщо ви виберете невідповідний білий, на стінах він може віддавати холодною синьовою і просто різати очі.

Крім того, біла фарба вимагає більшого догляду: коли руки постійно торкаються світлих стін біля вимикачів, дверей та шаф або якщо меблі вдаряються об білу стіну, стає видно бруд та сліди. До того ж, якщо у вас є маленька дитина або вихованець, приготуйтеся до постійних робіт з підфарбування. Загалом такі стіни будуть дуже маркі і прибирати в квартирі доведеться ще ретельніше.

Простий обиватель може не замислюватися, але насправді велике значення має світло, особливо якщо у вас є білі стіни. Хоча біла фарба може прикрасити темну кімнату і зробити простір більшим, вона виглядатиме по-різному в залежності від типу освітлення.

Інша небезпека при виборі такого інтер’єру — у результаті він може справді нагадувати лікарню чи офіс. До речі, недавні дослідження показують, що співробітники роблять більше помилок, працюючи у приміщеннях із білими стінами. Тому спочатку переконайтеся, що жити в оточенні білих стін вам психологічно комфортно.

Інтер’єр із білими стінами складно зробити дорогим, затишним та наповненим без допомоги дизайнера — самостійно прикрасити квартиру правильними меблями та текстилем зможуть далеко не всі. У результаті така квартира може виглядати, як розряджена новорічна ялинка, або, навпаки, як житло студента.

Exit mobile version